Ознака: скопјанец
Црна хроника 26.01.23 | 16:36

Скопјанец мамел граѓани: Им земал 137.100 денари нудејќи услуги за реновирање, ручеци, сместувања

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.А.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Во периодот од 26.10.2022 до 13.11.2022, пријавениот...

Црна хроника 26.01.23 | 11:10

Ја претепал и заклучил кај него, зошто му рекла „НЕ“

Основното јавно обвинителство во Скопје поведе постапка против 60-годишен скопјанец за кривичните дела – тешка телесна повреда од член 131 став 1 и противправно лишување...

Црна хроника 20.01.23 | 13:00

Млад скопјанец пронајден мртов во Бујановац

Тело на македонски државјанин е пронајдено во изнајмен стан во Бујановац потврди Вишото јавно обвинителство од Врање. Мртов 30-годишник од Скопје би пронајден во објект...

Црна хроника 18.01.23 | 11:39

Скопјанец провалил во станот на поранешната девојка и ја силувал

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека сторило кривично дело...

Црна хроника 12.12.22 | 14:49

Одел во клуб и не сакал да биде легитимиран: Скопјанец расече полицаец, неколкумина едвај го собориле

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи од безбедноста“. Како што информираат...

Црна хроника 17.10.22 | 16:16

Mлад скопјанец пронајден починат на Китка, со друштвото биле на лов

На 16.10.2022 околу 09:30 часот во СВР Скопје, Ж.И. пријавил дека на планината Китка, на 10 км над с.Вражале, скопско, го пронашле починат Ј.Ј.(33) од Скопје, кој заедно со Ж.И. и уште...

Црна хроника 08.10.22 | 17:34

Уапсен 75-годишен скопјанец, без дозвола дома чувал пушка, три пиштоли и 329 куршуми

75-годишен жител на Скопје ќе одговара за недозволено држење оружје, откако полицијата во неговиот дом открила цел арсенал: пушка „Збројовка“ и три пиштоли, соопшти...

Црна хроника 28.06.22 | 17:43

Приведен скопјанец, со пиштол се заканувал на полициски службеници

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол. Вчера во 06.35 часот на улица „Генерал Михајло...

Црна хроника 19.06.22 | 17:14

Скопјанец го нападнал обезбедувањето во Градската општа болница

Приведен е 24-годишен скопјанец поради напад врз обезбедувањето на Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. „На 18.06.2022 во 14.35 часот, полициски службеници од СВР Скопје...

Црна хроника 24.05.22 | 16:38

Скопјанец изваден од реката Вардар, итно пренесен на клиника

На 23.05.2022 во 15:18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на потегот помеѓу МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. (55) од Скопје. Тој...

Црна хроника 21.05.22 | 18:58

Скопјанец нападнат и повреден во центарот на Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 18.00 часот во СВР Скопје, Ш.Љ.(20) од Скопје пријавил дека околу 15.30 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ лицата К.А....

Црна хроника 10.03.22 | 10:34

Тешка кражба на бензинска во Скопје, приведен крадецот

Денеска (10.03.2022) во 01.50 часот во кругот на студенски дом на подрачјето на Гази Баба е лишен од слобода Е.Б.(41) од Скопје. Тој се сомничи дека околу 01.30 часот извршил тешка...

Црна хроника 11.02.22 | 16:23

48-годишен скопјанец пронајден починат во својот дом

Починат скопјанец пронајден е во сопствениот дом во Скопје. На 10.02.2022 во 11.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на ул.„Китка“ бил пронајден починат Г.П.(48)...

Црна хроника 31.01.22 | 12:03

Уапсен скопјанец кој се шетал низ Аеродром

На 31.01.2022 во 04.25 часот пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле С.А.(23)...

Црна хроника 26.09.21 | 19:13

Приведен 82-годишен скопјанец за издржување затвор од пет години

Полициски службеници од Оперативен тим потраги попладнево во 17.35 часот на ул.„Јајце” го лишиле од слобода Б.З.(82) од Скопје. Како што информира МВР, тој бил баран по Централна...

Црна хроника 11.09.21 | 17:07

Скопјанец одгледувал марихуана во Долно Мелничани

Дебарското одделение за внатрешни работи, кое со својата активност ја покрива општина Центар Жупа, поднесе кривична пријава против скопјанец, кој во куќа сопственост...

Црна хроника 31.07.21 | 16:32

Скопјанец возел автомобил полн со оружје и куршуми

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Х.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување...

Црна хроника 17.07.21 | 11:14

Приведен 29-годишен скопјанец за издржување затворска казна

Полициски службеници од Единица за внатрешни работи Кисела Вода – Отсек потраги, вчера во 14:00 часот, на пат за село Орман, скопско, го лишија од слобода К.П.(29) од Скопје. Како...

Црна хроника 11.07.21 | 17:07

Скопјанец загина додека местел клима уред

Вчера во 14,00 часот во СВР Скопје, од страна на Итната медицинска помош било пријавено во полиција починато лице. На подрачјето на Кисела Вода во стан од зграда сопственост...

Црна хроника 08.07.21 | 10:33

Скопјанец се самозадоволувал пред три деца

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторил кривично дело „Задоволување...