Ознака: сопруга
Црна хроника 14.07.21 | 16:15

Осумнаесет годишен штипјанец со остар предмет ја нападнал невенчаната малолетна сопруга

Од полициски службеници од СВР Велес вчера бил лишен од слобода 18 годишниот Е.А. од Штип, бидејќи околу 16.30 чaсот на улица „Нада Бутникошарева“ во Велес, физички ја нападнал...

Црна хроника 06.06.21 | 17:01

Семејна драма во Аеродром: Скопјанка го истепала една година помладиот сопруг

Вчера во 15 часот во полициската станица Аеродром, 32-годишен маж од Куманово пријавил дека околу 10 часот во семејниот дом бил физички нападнат од неговата сопруга И.К.(33)...

Астро 03.05.21 | 22:36

Жената родена во овој хороскопски знак е совршена мајка и сопруга

Таа знае од која било куќа да направи дом и секој аспект од вашиот живот ќе го исполни со искрена топлина и љубов. Можете да погодите која е? Станува збор за жените кои...

Калеидоскоп 30.04.21 | 09:43

Пред една недела прослави роденден: Почина сопругата на Кирк Даглас

Ен Далгас, вдовицата на Кирк Даглас и маќеа на актерот Мајкл почина вчера во Калифорнија. Пред една недела таа го прослави својот 102 роденден. Нејзиниот сопруг, легендарниот...

Црна хроника 25.04.21 | 18:29

Демиркапиец ги малтретирал сопругата и малолетното дете

Вчеравечер во 03.15 часот, полициски службеници од Полициската канцеларија Демир Капија го лишиле од слобода С.П.(33) од Демир Капија, затоа што се однесувал агресивно кон...

Естрада 01.04.21 | 15:28

Првата жена на Аца Лукас му е голема љубов од основно, секогаш ги избегнува медиумите, а и денес го носи неговото презиме

Во последните неколку години Аца Лукас неколкупати беше во центарот на интересирањето на јавноста со случувања од приватниот живот. Сепак, додека деталите детално...

Балкан 25.03.21 | 11:02

Ѕверски ја убил сопругата, па на „Фејсбук“ се простил од неа: Почивај во мир срце мое!

Дваесет и шестгодишниот Ненад Лазаревиќ од Србија со нож до смрт ја избол својата сопруга Дајана (22) во нивниот стан во Салцбург, Австрија, а потоа ја пикнал во фиоката...

Македонија 24.03.21 | 13:59

Николовски: Не се вакцинирав во Дубаи, имам право да ѝ се посветам три дена на сопругата

Вицепремиерот Љупчо Николовски во Велес демантираше дека тридневниот одмор во Дубаи го искористил за да се вакцинира. Вели дека одморот му бил испланиран многу порано...

Балкан 23.03.21 | 09:53

Србин во Австрија ја убил сопругата со нож додека децата спиеле

Српскиот државјанин Ненад Л. (26) е уапсен од австриската полиција под сомнение дека ја убил сопругата Дајана Лазаревиќ (23) во Салцбург. Како што објави „Salcburg.orf“, злосторството...

Црна хроника 14.03.21 | 18:22

Го удирала со тврди предмети среде локал: Гостиварец физички нападнат од сопругата

Гостиварец бил физички нападнат од неговата сопруга во локал во угостителски објект. Во текот на вчерашниот ден, во 16:10 часот С.А пријавил дека истиот ден околу 15 часот,...

Свет 08.03.21 | 23:46

Сирискиот претседател и неговата сопруга имаат корона

Претседателот на Сирија Бапар Ал Асад и неговата сопруга Асма се заразени со коронавирусот, но се добро и нивната состојба е стабилна, објави денес претседателството,...

Црна хроника 04.03.21 | 14:36

На гостиварецот кој со секира ја уби сопругата ќе му се суди за свирепо убиство со умисла

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело „убиство“ според член 123 став 2 точки...

Свет 21.02.21 | 19:45

Убиство ја потресе Турција: Правеле селфи, па ја турнал трудната сопруга од карпа за животното осигурување

Четириесетгодишниот Хасан Ајсал од Турција е уапсен за убиството на неговата сопруга Семра Ајсал (32) и нивното неродено бебе. За време на нивниот одмор во Долината на...

Естрада 22.01.21 | 13:40

Не и е прв пат: Поради дрога уапсена сопругата на познат пејач

Полицијата вчера на Нов Белград во Блокот 38 упаднала во козметички салон за кој се испоставило дека е локал, кој го држи Марија Булат, жена на пејачот Марко Булат. Како...

Балкан 19.01.21 | 18:51

Кратко и јасно: Првпат во јавност се огласи сопругата на Алексиќ

По апсењето на режисерот Мирослав Мика Алексиќ, под сомнение дека сексуално злоупотребувал и вознемирувал ученички во неговата школа за глума, првпат во јавноста се...

Калеидоскоп 07.01.21 | 10:36

Пандемијата нè научи дека не е важно што има на трпезата, туку дали сме сите на број: Празнично во домот на семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Пандемијата нè научи дека не е важно што има на трпезата туку дали сме сите на број, вели Рози Мицкоска, сопруга на претседателот на најголемата опозициска партија. Именденот...

Балкан 07.12.20 | 13:52

Ја пријавил сопругата дека ги прекршува ковид-мерките

Началникот на Комуналната полиција во Белград, Иван Дива, раскажува за необичен случај кога сопруг ја пријавил сопругата за непочитување на ковид-мерките. До сега сме...

Фудбал 05.12.20 | 19:00

Ќерките и сопругата на Марадона нема да добијат ништо од неговото наследство

Диего Марадона наводно ги исклучил својата долгогодишна сопруга Клаудија и ќерките што ги доби со неа – Далма и Џанина. Најновите информации во врска со заминувањето...

Црна хроника 04.12.20 | 21:33

Неколкупати замавнал со нож кон главата на сопругата: Убиството го спречил нејзиниот татко

Жител на неготинското село Пепелиште со нож се обидел да ја убие сопругата. Според информациите на Основното јавно обвинителство Кавадарци, 43-годишен маж утринава...

Калеидоскоп 02.12.20 | 14:36

За да си ја разбистри главата: Италијанец испешачил 400 километри по кавга со сопругата

Италијанец изодел скоро 400 километри за „да си ја разбистри главата“ по расправија со неговата сопруга. Човекот бил запрен од полициска патрола рано наутро во понеделникот...