Српскиот помошник министер за труд и неговиот возач загинаа во сообраќајна несреќа што се случи синоќа околу 1.30 часот кај Пожаревац.

Станува збор за Милош Ковачевиќ (1992), вршител на должноста помошник министер за труд, вработување, ветерани и социјални работи, од Одделението за заштита на борците и инвалидите, кој бил сопатник во автомобилот, како и возачот на автомобилот Д.Б.(1957). Истрагата ја спроведе обвинителот на Основното јавно обвинителство во Пожаревац“, се наведува во соопштението на српското МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.