Ознака: сообраќајна несреќа
Црна хроника 29.08.21 | 22:59

Судир на три возила, во прекин сообраќајот на патот Делчево-Пехчево

Поради сообраќајна несреќа вечерва во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Пехчево во близина на село Црник. Сообраќајката како што информираат возачи кои сообраќале...

Свет 15.08.21 | 11:23

Тешка несреќа во Унгарија: Автобус излета од патот, има повредени и загинати

Осум лица загинаа, а десетици се повредени во сообраќајна несреќа на автобус во Унгарија, во близина на Будимпешта соопшти тамошната полиција. Во автобусот се наоѓале...

Фудбал 31.07.21 | 16:21

Трагично загина 16-годишен фудбалер на Ајакс

Младиот фудбалер од академијата на Ајакс, Ноа Гесер, загинал во трагична сообраќајна несреќана само 16-годишна возраст. Веста ја потврдува холандската новиска агенција...

Црна хроника 25.07.21 | 12:12

Двајца мотоциклисти се здобија со тешки повреди во сообраќајни незгоди

Двајца мотоциклисти во текот на вчерашниот ден завршиле во болница по сообраќајни незгоди. Како што информираат од МВР, во првиот случај повреден е 19-годишник од Битола,...

Балкан 25.07.21 | 12:06

Во превртениот автобус имало и деца, четворица оперирани

Рано утрово, косовски автобус излета од автопатот кај Славонски Брод. Во несреќата загинаа десетина лица, а неколку лица се повредени. Дамир Трут, помошник министер...

Балкан 25.07.21 | 11:26

10 загинати, 45 повредени, осумина се во тешка состојба во тешката сообраќајка кај Славонски Брод

Од болницита во Славонски Брод информираат дека кај нив се 45 повредени патници од тешката сообраќајна несреќа која утрово се случила на автопатот А3. Осумина од повредените...

Балкан 25.07.21 | 09:33

Хрватската полиција се корегира – излетниот автобус е со косовски таблички, десет загинати

Во сообраќајната несреќа која се случила рано утрово на автопатот кај Славонски Брод, Хрватска, загинаа најмалку 10 лица. Хрватската полиција најпрво јави дека се работи...

Балкан 25.07.21 | 09:07

Македонски автобус излетал од пат кај Славонски Брод во Хрватска, тројца загинати повеќемина се повредени

Утрово на автопатот А3 кај Славонски Бод во Хрватска излетал македонски автобус, јави Дневник.хр. Во несреќата загинале три лица, а повеќемина се повредени. Несреќата...

Црна хроника 21.06.21 | 11:24

Детали од МВР за сообраќајната несреќа во која загинаа две лица

Две лица загинаа вчера во сообраќајната несреќа што се случи на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на населбата „Три чешми“. Според деталите од полицијата, во...

Црна хроника 19.06.21 | 11:43

Тешка сообраќајка на патот Битола- Ресен- има повредени

Во тешка сообраќајка на патот Битола- Ресен биле повредени две лица. -На 18.06.2021 во 11.05 часот во СВР Битола е пријавено дека на патот Р-1101 Битола-Ресен, во близина на с.Братиндол,...

Црна хроника 09.06.21 | 08:30

Тешка сообраќајка кај Усје: Се судриле пет возила, двајца загинати, неколкумина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила доцна синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ кај Усје. Според неофицијални информации во тешката сообраќајка животот го загубија...

Црна хроника 24.05.21 | 23:01

Тешка сообраќајна несреќа во Ѓорче

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во Ѓорче Петров, објави 24 Инфо. Во несреќата која се случила на улицата Ѓорче Петров учествувале неколку возила, а возилата...

Црна хроника 08.05.21 | 18:07

Страшна сообраќајна несреќа на автопатот Штип- Скопје

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип- Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“. Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат...

Црна хроника 03.05.21 | 23:30

Турчин натепан по сообраќајна несреќа во Прилеп

Триесет и тригодишен државјанин на Турција (Ш.Ч.), со привремен престој во селото Канатларци, Прилепско, пријавил напад. Според информациите од полицијата, тој вчера...

Црна хроника 07.04.21 | 23:51

Прегазил девојка и избегал: Полицијата трага по несовесниот, со тешки повреди струмичанката префрлена на скопските клиники

Вечерва околу 19:40 часот на крстосница на улиците „Ленинова“ со „4 јули“ во центарот на градот, на пешачки премин, автомобил удрил во 21-годишната В.Б. од село Русиново,...

Црна хроника 22.03.21 | 21:15

Дете прегазено на булеварот Партизански одреди, возачот побегнал

Синоќа, во 20 часот, на булеварот Партизански одреди во Скопје, возило „ауди“ удри во 15-годишен пешак од Скопје. Од МВР информираат дека возачот побегнал по несреќата. Пешакот...

Свет 16.02.21 | 15:54

Автобус се преврте и падна во канал, најмалку 40 загинати во сообраќајна несреќа во Индија

Над четириест луѓе загинаа во соображајна несреќа во Индија, кога автобус се преврте и падна во канал, а во него имало над педесет патници. Автобусот излетал од патот...

Црна хроника 25.01.21 | 15:35

Две деца повредени во сообраќајка во Кавадарци

Две деца биле повредени во сообраќајка во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Вчера во 16:30 часот сe случила сообраќајна незгода...

Црна хроника 29.12.20 | 17:17

Девет полицајци настрадале во сообраќајна несреќа

На 28.12.2020 околу 08.20 часот во близина на с. Белановце, кумановско, се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе „рено“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР,...

Црна хроника 28.12.20 | 08:28

Teшка сообраќајка во Форино: Се судрија „Фелиција“ и БМВ со австриска регистрација

Жител гостиварското село Равен го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоќа се случи на регионалниот пат Гостивар-Чегране. Според првичните информации на полицијата,...