Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава на меѓу Велес и Катланово, јавуваат за „Република“ очевидци. Неофицијално загинат е пешак.

На терен во моментов се екипи на полицијата и брза помош.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.