Ознака: полиција
Црна хроника 28.11.22 | 21:24

Тешка сообраќајка кај пехчевското село Црник, четири лица повредени, интервенирале и пожарникари

Четири лица се потешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу две возила кај пехчевското село Чифлик. Несреќата се случила околу 18:00 часот помеѓу фиат пунто и хјундаи...

Црна хроника 25.11.22 | 18:17

Претреси во Кочани, расчистени тешки кражби

Денеска (25.11.2022) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани, по претходно издадена наредба од Основен суд Кочани, извршија претрес во дом на Ј.Ј. (46)...

Црна хроника 22.11.22 | 17:33

Девојка претепана од момчето на паркинг, а потоа нејзината мајка го претeпала него

На 20.11.2022 во 17.50 часот во Полициската станица Чаир, 26-годишна скопјанка пријавила дека околу 13.00 часот на паркинг на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, била физички...

Балкан 12.11.22 | 17:12

Албанската полиција кај Берат откри „фабрика” за марихуана и заплени 870 килограми

Албанската полиција ја финализираше полициската мега-операција со шифра „Бурa”, при што се запленети 870 килограми марихуана и уапсени 11 лица. Во акцијата се запленети...

Црна хроника 12.11.22 | 16:26

МВР со детали: Безживотно тело пронајдено во Преспанско Езеро

Како што беше објавено и во текот на денот, безживотно тело било пронајдено синоќа во водите на Преспанското Езеро. „На 11.11.2022 во 21.00 часот во СВР Битола било пријавено...

Свет 11.11.22 | 12:57

Познат идентитетот на напаѓачот кој уби полицаец во Брисел, барал психијатриска помош

Белгиското федерално обвинителство потврди дека осомничениот за нападот и убиство на полицаец синоќа во Брисел се вика Јасин М. и дека за него се отвора истрага за убиство...

Црна хроника 05.11.22 | 22:04

Десетгодишно девојче повредено откако во него удрил автомобил

Десетгодишно девојче пешак било тешко повредено вечерва, околу 19 часот во Тетово, откако во него удрил автомобил управуван од 27 – годишна жена. Повреденото девојче...

Црна хроника 31.10.22 | 22:57

Товарен воз удрил во стадо овци кај Миравци

Товарен воз усмртил околу 30 овци кај Миравци, потврди вечерва за МИА, Тони Ангеловски, помошник на министерот за внатрешни работи, за односи со јавноста. Денес околу...

Црна хроника 29.10.22 | 17:57

Малолетник нападнат во автобус на ЈСП

На 28.10.2022 во 15:00 часот во Полициска станица Гази Баба Б.С.(44) од с.Стајковци, скопско пријавила дека во 06:40 часот во автобус на ЈСП на автобуска постојка на подрачје на Гази...

Црна хроника 29.10.22 | 17:38

Со нож се заканувал и бил агресивен кон дете во Сингелиќ

На 28.10.2022 во 17:30 часот во Полициска станица Гази Баба, Ф.А.(45) од с.Сингелиќ, скопско пријавил дека во 12:00 часот во с.Сингелиќ, едно лице кое носело со себе нож упатувало закани...

Црна хроника 29.10.22 | 17:15

Тепачка во Табановце: 21-годишник нападнат од својот колега на работното место

МВР соопшти дека вчера во 21.30 часот во Полициска станица Куманово Е.Е.(21) од с.Романовце пријавил дека бил нападнат. Е.Е. пријавил дека околу 18:30 часот додека бил на своето...

Црна хроника 29.10.22 | 17:14

Битолчанец пронајден повреден во објект на „Македонски шуми“

СВР Битола информира дека на 27 октомври во 05.00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници „Кајмакчалан“ во Битола бил пронајден повреден вработениот Б.Ј.(61) од Битола. Тој...

Црна хроника 29.10.22 | 16:57

Млад скопјанец пронајден починат, познат неговиот идентитет

На 28.10.2022 околу 12:40 часот во СВР Скопје е пријавено дека во објект на ул.„Лука Геров“ на подрачје на Ѓорче Петров пронајден е починат Б.Ј.(32) од Скопје. Од лекар од итна...

Црна хроника 27.10.22 | 14:09

Татко тешко ја повредил ќерката додека се паркирал во двор

Шеесет и седумгодишен возач тешко ја повредил сопствената ќерка додека го паркирал автомобилот во двор. Несреќата се случила во село Куманичево, а жената со тешки повреди...

Црна хроника 27.10.22 | 13:16

62 годишен наставник истепал, застрашувал и навредувал ученик во училиште во Броштица

Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична пријава против наставник од село Броштица, општина Центар Жупа, кој физички нападнал ученик. – Поради постоење...

Црна хроника 26.10.22 | 19:35

Дете нападнато во училиште во Драчево

На 25.10.2022 во 21:50 часот во Полициска станица Драчево, С.Д.(61) од Скопје пријавил дека околу 12:30 часот во просторија од основно училиште на подрачје на Драчево неговиот малолетен...

Црна хроника 25.10.22 | 12:01

Голема акција во угостителски објекти во тетовско и гостиварско – приведени 12 лица

Полициски службеници на МВР во содејство со полициски службеници на СВР Тетово и Државен инспекторат по труд спровеле акциска контрола во угостителски објекти во тетовско. Имено,...

Црна хроника 19.10.22 | 22:04

Тепачка на бензиска во Карпош

На бензиска пумпа во општина Карпош дошло до физичка пресметка, велат од МВР. На 18.10.2022 во 16:00 часот во Полициската станица Карпош, Д.Т.(25) од Скопје пријавил дека околу...

Црна хроника 19.10.22 | 21:34

81-годишен дедо паднал додека возел велосипед, тешко е повреден

На 18.10.2022 во 13:20 часот во ОВР Струга било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Струга, С.М.(81), управувајќи велосипед, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани...

Црна хроника 05.10.22 | 13:36

Полицијата уапси 56-годишник на „Илинденска“, бил баран со потерница

Денеска (05.10.2022) во 12.15 часот на бул.„Илинден“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода З.В.(56) од Скопје. Тој бил баран...