Ознака: пиштол
Црна хроника 07.10.21 | 12:23

Маж со пластичен пиштол се шетал низ Аеродром, полицијата го привела

Мажот кој утрово со пиштол се шеташе низ ТЦ „Бисер“ во населбата Аеродром во Скопје е приведен. МВР за подоцна најави повеќе детали, но се знае дека станува збор за човек...

Црна хроника 27.08.21 | 19:48

Тројца прилепчани пукале во воздух, се заканувале со пиштол и нападнале свој сограѓанин во центарот на Прилеп

Тројца прилепчани му се заканувале на свој сограѓанин со огнено оружје, пукале во воздух и го нападнале во центарот на градот. На 27.08.2021 во периодот од 03.20 до 03.40 часот...

Црна хроника 26.08.21 | 19:47

Скопјанец бил застрелан додека одел дома

Дваесет и деветгодишниот И.Н од скопското село Крушопек се здобил со телесни повреди откако претходно бил застрелан од непознат сторител. Како што информира Министерството...

Фудбал 18.08.21 | 23:03

Навивачи го нападнаа судијата, тој им извади пиштол

Фудбалот во Хондурас донесе сцена каква ретко се гледа на терените. За да го спаси сопствениот живот, судијата на еден аматерски натпревар мораше да извади пиштол, па...

Црна хроника 10.08.21 | 13:08

Со пиштол ѝ дошол дома зошто раскинале веридба

Вчера година околу 16.00 часот во Полициското одделение Галате, З.Р.Џ. пријавила дека во 14.30 часот во куќата на нејзиниот татко М.З. во гостиварски Добридол, Х.Х.(28) од гостиварско...

Црна хроника 14.07.21 | 13:36

При претрес кај прилепчанец пронајдени оружје и муниција

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп, по добиена судска наредба извршиле претрес во дом и други простории во село...

Калеидоскоп 15.06.21 | 10:54

Извадил пиштол ѝ ја убил продавачката бидејќи му кажала дека мора да носи маска

Маж пукал ѝ убил касиерка во маркет, откако таа му кажала дека мора да носи маска во продавницата во американската држава Џорџија. Откако пукал во продавачката, човекот...

Црна хроника 05.06.21 | 12:04

Приведен штипјанец со пиштол

Полицијата во Штип вчера уапсила триесет и деветгодишен жител на Штип кај кого при претрес на неговиот дом пронашла пиштол. Ј.К.(39) е приведен во полициска станица и по...

Црна хроника 27.04.21 | 16:34

Пукање во Пантелеј: Се расправале, па 24- годишен скопјанец извадил пиштол

Вербална расправија меѓу две лица што се случила вчера попладне во кочанското село Пантелеј довела до меѓусебна пресметка, при што е употребен и пиштол. Според првичните...

Црна хроника 28.01.21 | 12:41

Му вперил пиштол во глава зошто бил во врска со сестра му

Во полициска станица за расчистување на инцидент во кое било користено и оружје вчера завршил 37-годишник од тетовски Требош. Тој во текот на вчерашниот ден извадил пиштол...

Црна хроника 04.11.20 | 20:00

Приведен разбојник од Гази Баба, запленети пиштол и муниција

Во полициска акција во Гази Баба е приведен скопјанец којшто извршил неколку разбојништва. при приведувањето, во неговиот дом било пронајдено огнено оружје. Полициски...

Црна хроника 22.10.20 | 10:54

Приведени две лица од Сингелиќ, пронајдено оружје во нивните домови

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје-Единица за недозволена...

Црна хроника 11.09.20 | 13:00

Дај ги парите, ќе те убијам: Се обидел да ограби маркет, вработената го совладала

Против 31-годишен скопјанец поднесена е кривична пријава за обид за разбојништво во супермакркет на ул. 11 Октомври. Тој со огнено оружје се заканил на една вработена...

Црна хроника 31.07.20 | 13:07

Скопјанец пукал кон станот на соседите

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе обвинение против 33-годишен скопјенец за кривично дело предизвикување општа опасност поради тоа што од двор позади...

Црна хроника 22.07.20 | 14:20

Началникот на СВР Струмица испукал куршум во својата канцеларија

Началникот на СВР-Струмица, Васил Тодоров, пред два дена, додека бил на работа во својата канцеларија, од службениот пиштол испукал еден куршум, кој завршил во подот....

Црна хроника 25.06.20 | 13:01

Полицаец и тројца скопјани уапсени- во автомобилот имале дрога и пиштол

Тројца скопјани и еден полициски службеник кој не бил на должност, синоќа се задржани во полициска станица. По извршената контрола на автомобилот со кој се превезувале,...

Балкан 22.06.20 | 15:12

Фотографиите од спалната на Борисов се снимени со Ајфон 6, без фотошоп и монтажа

Фотографиите од спалната соба на бугарскиот премиер Бојко Борисов на кои се гледаат огромни суми пари и златни полуги се автентични. Тоа е потврдено со експертиза, што...

Црна хроника 13.06.20 | 20:41

Скопјанец на совозачкото место во возилото чувал пиштол, пушка и муниција

Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење,...

Црна хроника 08.06.20 | 11:24

Вооружен млад скопјанец фатен во Карпош за време на полициски час

Вчера во 17.10 часот, за време на забраната за движење, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Никола Карев“ во Карпош, при извршен преглед кај Б.Р.(20) од Скопје, пронашле...

Црна хроника 21.05.20 | 12:15

18-годишник од Кондово вперил пластичен пиштол во слепоочница на полицаец

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривични дела – Напад врз службено лице...