Во трговски центар на подрачјето на Центар, денеска во 10.30 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода М.Е.(26).

Како што информираа од МВР; кај него биле пронајдени пиштол непозната марка 6.25мм и рамка со четири куршуми.

Притоа, М.Е. немал дозвола за поседување огнено оружје, со што се сомничи дека сторил кривично дело предвидено и казниво по член 395 од Кривичниот законик, се појаснува во соопштението.

Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.