Ознака: пиштол
Црна хроника 19.05.23 | 19:07

Во основно училиште во Чаир, малолетник со закана со пиштол му зел пари на друг малолетник

На 19.05.2023 година, околу 11.20 часот во двор на основно училиште на подрачје на Чаир, полициски службеници од Полициската станица Чаир лишиле од слобода малолетник од Скопје. Според...

Македонија 08.05.23 | 17:15

Ангелов кој се пофали дека го научил 10-годишниот син да пука уште е директор, Тојага даде отказ

Директорот на одделението за психијатрија во болницата во Лесковац, Србија, Горан Тојага поднесе оставка, откако јавнота остро реагираше на фотографиите на кои тој...

Македонија 06.05.23 | 11:02

Ученик од скопско училиште вперил пластичен пиштол кон соученици

По случувањата изминативе три дена во Србија каде 13 годишен ученик усмрти 8 ученици и чувар на училиштето, а следниот ден 21 годишно момче изврши масакр убивајќи 8 и ранувајќи...

Балкан 04.05.23 | 11:55

Уапсен таткото на детето што извади пластичен пиштол утрово во училница

Полицијата во Обреновац го уапси таткото на малолетниот ученик кој утрово во ОУ „Јефимија“ во Обреновац, Белград извади пластичен пиштол и со него мавташе низ училницата. Претходно,...

Балкан 03.05.23 | 09:48

Чуварот убиен, наставничка и три деца повредени откако седмоодделенец пукаше во училиште во Белград

Покрај убиениот чувар, наставничка и три деца се повредени во пукањето во училиштето во Белград утрово, пренесуваат српските медиуми. Претходно од српското МВР беше...

Црна хроника 19.04.23 | 16:41

Со нож и пиштол им се заканувал на вработените и го земал прометот: Битолчанец ограбил две аптеки и обложувланица

Битолското Основно јавно обвинителство издаде наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за разбојништво во две аптеки и обложувалница...

Црна хроника 05.04.23 | 13:52

Со пиштол му дошол на работа, му се заканувал со уште тројца другари

Триесет и едногодишниот Ф.Ш. од тетовски Порој вчера во 16:30 часот во СВР Тетово пријавил дека еден час пред тоа во неговата фабрика во атарот на тетовско Добарце, едно...

Црна хроника 19.03.23 | 12:54

Дали МВР регистрирала пиштол марка „Глок“ на лице од листата „Безбеден град“?

МВР на Оливер Спасовски се обидува со молк да забошоти огромен скандал.Дали во МВР е регистрирано оружје, пиштол Глок, калибар 9 милиметри, на лице со одобрение за оружје,...

Црна хроника 12.03.23 | 18:06

Со пиштол го принудиле да влезе во возило, па го испрашувалe во какви релации бил со неговата сестра

На 12.03.2023 полициски службеници од СВР Скопје ги привеле С.Ч. и Р.Г., постапувајќи по претходна пријава од М.С. (46) од Скопје, кој во 03,40 часот во ПС Гази Баба пријавил дека...

Црна хроника 25.02.23 | 11:55

За 1.500 евра купил автоматски пиштол и го дал на девојка му, двајцата ставени во притвор

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против маж и жена од Скопје, осомничени дека сториле кривично дело – Неовластено...

Црна хроника 30.12.22 | 15:05

Сопругата решила да се разведе, тој со пиштол и автоматска пушка решил да ја врати дома

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 33-годишен жител на селото Орланци, општина Арачиново, за кого постои...

Црна хроника 03.12.22 | 13:52

Запленети два пиштола и рамки со муниција: Уапсен 73-годишен кавадарчанец

Полицијата во Кавадарци го уапсила О.Т. (73) од Кавадарци откако при претрес во неговиот дом и помошните простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени...

Црна хроника 06.11.22 | 13:07

Претрес во Тетово, пронајден пиштол и муниција, приведено едно лице

Полициски службеници од СВР Тетово синоќа во 20.45 часот го лишиле од слобода К.К.(32) од Тетово. Имено, по претходна судска наредба бил извршен претрес во домот на Л.К.(31)...

Црна хроника 11.10.22 | 18:13

Кај Мавровка му се заканувале со пиштол на жител на Сингелиќ: Во Бутел уапсени тројца насилници во Бутел

Во Бутел се уапсени три лица, кои во близина на ТЦ Мавровка со пиштол му се заканувале на жител на Сингелиќ. Вчера во 17:30 часот на ул.„Бутелска“ во Скопје, полициски службеници...

Црна хроника 08.10.22 | 17:34

Уапсен 75-годишен скопјанец, без дозвола дома чувал пушка, три пиштоли и 329 куршуми

75-годишен жител на Скопје ќе одговара за недозволено држење оружје, откако полицијата во неговиот дом открила цел арсенал: пушка „Збројовка“ и три пиштоли, соопшти...

Црна хроника 28.08.22 | 19:16

Арачиновец со пиштол ја погодил сопругата во увото, па сам се пријавил во полиција

Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 68-годишен жител на Арачиново кој вчера пријавил во полиција дека во...

Црна хроника 19.08.22 | 17:01

Драма во Чаир: Двајца скопјани и еден државјанин на Германија започнале да се тепаат, па едниот од нив извадил пиштол

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од Р.Германија, постапувајќи по...

Црна хроника 03.08.22 | 16:36

Отворена истрага за лицето кое впери пиштол кон цело семејство

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за истражна постапка за 36 годишно лице откако осомничениот нападнал и се заканувал со пиштол во рака врз двајца...

Црна хроника 29.07.22 | 15:42

Шетал низ трговски во Центар со наполнат пиштол

Во трговски центар на подрачјето на Центар, денеска во 10.30 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција го лишија од слобода М.Е.(26). Како што информираа...

Црна хроника 22.06.22 | 18:57

Ги пресретнал со автомобил, па им се заканувал со пиштол

На 21.06.2022 во 19:20 часот во Полициската станица Драчево, И.Б. пријавил дека околу 14:00 часот на бул.„Борис Трајковски“, Р.А. од с.Батинци, скопско, со неговото возило „бмв“...