Покрај убиениот чувар, наставничка и три деца се повредени во пукањето во училиштето во Белград утрово, пренесуваат српските медиуми. Претходно од српското МВР беше потврдено дека уапсен е 14-годишник, ученик во седмо одделение во училиштето „Владислав Рибникар“ на Врачар, населба во Белград.

Тој со пиштол кој го зел од татко си oтворил оган утрово околу 8 часот.

Засега не се познати причините зошто.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.