Триесет и едногодишниот Ф.Ш. од тетовски Порој вчера во 16:30 часот во СВР Тетово пријавил дека еден час пред тоа во неговата фабрика во атарот на тетовско Добарце, едно лице физичко го нападнало и му се заканило со огнено оружје.

Напаѓачот со уште три други лица претходно пристигнале во фабриката со возило со скопски регистарски ознаки, а поради одредени деловни недоразбирања.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.