Вчеравечер во 20.15 часот во СВР Тетово, малолетничка заедно со нејзината 46-годишна мајка од тетовска Мала Речица пријавиле дека во средата, околу 16.00 часот, по претходна расправија, била физички нападната од И.Р.(21) од тетовско Камењане, со кого била во љубовна врска, а кој ѝ упатил закана со пиштол.

Се работи на целосно расчистување на случајот, при што ќе следи и соодветен поднесок, велат од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.