Ознака: Душан Влаховиќ
Фудбал 03.03.22 | 23:21

Девојката на Влаховиќ има што да покаже

Каролина Старамаре е вистинска звезда во Италија но стана уште попозната откако ја поврзаа со фудблерот на Јувентус Душан Влаховиќ. Каролина и Душан се убав пар и двајцата...

Фудбал 18.02.22 | 11:17

На Влаховиќ му тргна, „ќари“ мисица за девојка

На Душан Влаховиќ му тргна на сите полиња откако потпиша за Јувентус. Српскиот напаѓач е во љубовна врска со Каролина Страмаре, девојката која беше Мис на Италија за...

Фудбал 28.01.22 | 17:43

Влаховиќ стана нов фудбалер на Јувентус за 75 милиони евра

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од...

Фудбал 01.12.21 | 15:10

Влаховиќ демантира дека синот на Вучиќ му е менаџер

Фудбалерот Душан Влаховиќ ги демантираше наводите на порталот на лидерот на српската опозиција  Џилас „Крик“ дека негов менаџер е син на претседателот на Србија,...

Фудбал 01.12.21 | 11:23

Нов напад на Вучиќ: Го обвинуваат неговиот син дека е менаџер на фудблерот Влаховиќ

Синот на претседателот на Србија, Данило Вучиќ е менаџер на фудбалерот на Фиорентина Душан Влаховиќ?!, ваква вест објавија српските медиуми повикувајќи се на текст на...

Фудбал 24.11.21 | 14:24

Влаховиќ е новата европска звезда

Јувентус има намера да го ангажира напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ. Клубот од Торино е подготвен да им понуди на виолетовите 50 милиони евра за транзицијата...