Ознака: Душан Влаховиќ
Фудбал 25.01.24 | 21:11

Влаховиќ носи часовник од 430.000 евра

Голгетерот на Јувентус  Душан Влаховиќ многу внимава на стилот и се почести со часовник од 430.000 евра.Станува збор за моделот Richard Mille RM72-01 Lifestyle Flyback Chronograph во бела керамика. Овој...

Фудбал 20.11.23 | 20:22

Влаховиќ си оди од Јувентус

Душан Влаховиќ во јануари си заминува од Јувентус, пишуваат српските медиуми. Тој не се снајде во Торино па затоа челниците на клубот сакаат да се ослободат.Како најреална...

Фудбал 13.07.23 | 17:32

Доста му е од Јуве: Влаховиќ сака во ПСЖ

Напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ сака да ја продолжи кариерата во ПСЖ, тврди новинарот Алфредо Педуља.   Парижаните се подготвени да го купат играчот за 70 милиони...

Фудбал 11.07.23 | 08:27

Јуве ќе го пушти Влаховиќ во Челзи за 25 милиони евра

Јувентус е подготвен да го замени српскиот репрезентативец Душан Влаховиќ за белгискиот фудбалер Ромелу Лукаку. Претходно торинскиот клуб ја одби првата понуда на...

Фудбал 13.06.23 | 14:23

Влаховиќ ги „лечи“ препоните на Миконос

Фубалерот на Јувентус Душан Влаховиќ ги откажа настапите за српската репрезентација во мечевите од Лигата на нации наводно поради повреда на препоните. Но, она што...

Фудбал 08.03.23 | 14:29

Поранешната девојка на Влаховиќ го пофали: Тој секогаш сака да дава повеќе затоа што е Србин

Поранешната италијанска мисица Каролина Страмаре, која беше поврзувана со Душан Влаховиќ, проговори за српскиот фудбалер. “Тој секогаш сака да дава повеќе затоа...

Фудбал 17.12.22 | 21:53

Манчестер јунајтед планира трансфер понуда за Душан Влаховиќ

Премиерлигашот Манчестер јунајтед е заинтересиран за напаѓачот на Јувентус, Душан Влаховиќ, пишува италијанскиот „Кориере дело Спорт“. Како што пишува италијанскиот...

Фудбал 05.12.22 | 09:24

Сопругот на Ана не се врати со играчите со ист авион

Српската фудбалска репрезентација предводена од селекторот Драган Стојковиќ Пикси пристигна во Белград по болната елиминација во групната фаза на Светското првенство...

Фудбал 01.12.22 | 13:26

Влаховиќ демантира дека имал афера со сопругата на голманот

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше информациите дека имал афера со Ана Рајковиќ, сопругата на резервниот голман на репрезентацијата Предраг...

Фудбал 29.11.22 | 11:50

Секс скандал во српскиот тим: Влаховиќ имал афера со сопругата на голманот, зетот на Цеца со Софија на Јовиќ?

Навивачите на српската репрезентација очекуваа поголема минутажа за Душан Влаховиќ на Мундијалот. Сепак, тој седеше на клупата за резерви цел натпревар. Зошто? Истото...

Фудбал 18.11.22 | 16:51

Влаховиќ се почести со ново „Масерати“

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ реши да се „почасти“ пред да оди на Мундијалот купувајќи автомобил од 113.000 евра! Влаховиќ купил спортски теренец „Maserati Grecale Trofeo“ по...

Фудбал 03.03.22 | 23:21

Девојката на Влаховиќ има што да покаже

Каролина Старамаре е вистинска звезда во Италија но стана уште попозната откако ја поврзаа со фудблерот на Јувентус Душан Влаховиќ. Каролина и Душан се убав пар и двајцата...

Фудбал 18.02.22 | 11:17

На Влаховиќ му тргна, „ќари“ мисица за девојка

На Душан Влаховиќ му тргна на сите полиња откако потпиша за Јувентус. Српскиот напаѓач е во љубовна врска со Каролина Страмаре, девојката која беше Мис на Италија за...

Фудбал 28.01.22 | 17:43

Влаховиќ стана нов фудбалер на Јувентус за 75 милиони евра

Сагата околу новиот клуб на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, заврши со потпис на српскиот репрезентативец на петгодишен договор со Јувентус, за што клубот од...