Поранешната италијанска мисица Каролина Страмаре, која беше поврзувана со Душан Влаховиќ, проговори за српскиот фудбалер.


“Тој секогаш сака да дава повеќе затоа што е Србин, цврст е за тоа. Многу се грижи за Јувентус. Отсекогаш сум му завидувал на многу начини. И завидувам на неговата концентрација, неговата желба да ја постигне својата цел на работа. Тој е многу благодарен за постигнатото. Јувентус сака да го искористи тоа“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.