Душан Влаховиќ во јануари си заминува од Јувентус, пишуваат српските медиуми. Тој не се снајде во Торино па затоа челниците на клубот сакаат да се ослободат.Како најреална опција е Арсенал кој му треба напаѓач.

Постои можност тој да замине во Реал Мадрид но мадриѓаните се уште не се откажуваат од доаѓањето на Мбапе.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.