Фубалерот на Јувентус Душан Влаховиќ ги откажа настапите за српската репрезентација во мечевите од Лигата на нации наводно поради повреда на препоните.

Но, она што го налути селекторот Стојковиќ е што Душан беше фотографиран на грчкиот остров Миконос со коктели и згодни девојки како ги „лечи“ препоните.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.