На Душан Влаховиќ му тргна на сите полиња откако потпиша за Јувентус. Српскиот напаѓач е во љубовна врска со Каролина Страмаре, девојката која беше Мис на Италија за 2019 година.

Оваа прекрасна 23-годишна девојка во својата татковина го доби прекарот „Италијанската Меган Фокс“.

Душан и Каролина веќе ги прославија своите родендени заедно, бидејќи меѓу датумите на раѓање има разлика од само еден ден.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.