Душан Влаховиќ ужива во љубовта со Вања Богдановиќ со која минатото лето ја обнови љубовта. Тие двајца случајно се запознале на одмор на Ибица и продолжиле таму каде што застанале пред пет години.Оттогаш секој слободен момент го користат за да бидат заедно.

Душан сега реши да ја изненади Вања со роденденско патување во најромантичниот град на светот, Париз.

Тие двајца престојуваа во еден од најпознатите и најлуксузните хотели во светот – познатиот „Риц“, а цената за ноќевање е неверојатни 10.000 евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.