Претседателот на КФМ и некогашен репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ, со големи овации беше пречекан во Беград, во салата „Пионир“ каде што играа Црвена звезда и Партизан во дербито на Евролигата.

„Делиите“ еуфорично го поздравија „нивниот Антиќ“, како што го насловија пред извесно време, а тој во друштво на својата девојка Катерина, и тоа како беше среќен и им се поклонуваше на фановите на клубот за кого играше и за кој навива.

Партизан славеше на дуелот со резултат 79:78.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.