Ознака: црвена звезда
Фудбал 23.02.24 | 14:25

Aркан никогаш не бил водач на навивачите на Црвена звезда, туку го инсталирала Државната безбедност

Поранешниот предводник на навивачите на Црвена звезда – Зоран Тимиќ проговори за врската меѓу Жељко Ражнатовиќ Аркан и северната трибина. „Аркан никогаш не бил...

Фудбал 02.02.24 | 08:11

Бугарски екипи се тепаат дури и на пријателски мечеви

Натпреварот меѓу Црвена Звезда и Ботев на Кипар не го дочека крајот бидејќи бугарските фудбалери предизвикаа тепачка. Фудбалерот на Ботев Барбоса беше грубо фаулиран...

Кошарка 05.01.24 | 09:25

Српските навивачи изразија солидарност со убиените руски цивили: Белгород, ние сме со тебе!

„Белгород, ние сме со тебе“, е пораката што ја испратија српските навивачи како поддршка за жителите на рускиот град Белгород, кој во очи на Нова година беше гранатиран...

Фудбал 08.12.23 | 11:23

Денот кога Панчев и Најдоски станаа светски шампиони: Триесет и две години од светската титула на Црвена звезда

Пред 32 години на денешен ден легендите на македонскиот фудбал Дарко Панчев и Илија Најдоски ја освоија светската клупска титула триумфирајќи со белградска Црвена звезда...

Кошарка 22.10.23 | 12:01

Гркот Јанис Сферопулос е нов тренер на кошаркарите на Црвена звезда

Грчкиот тренер Јанис Сферопулос е нов тренер на кошаркарскиот клуб Црвена звезда. Од српскиот клуб го промовираа Сферопулос како наследник на Душко Ивановиќ, кому...

Фудбал 05.10.23 | 08:02

Црвена Звезда спаси бод против Јанг Бојс

Црвена звезда и Јанг Бојс одиграа нерешено – 2:2 (1:0) во натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите. Тоа беше сосема луд натпревар на Маракана…Српскиот шампион...

Фудбал 16.09.23 | 20:43

Звезда на маки: Пораз од Чукарички пред дуелот со Манчестер Сити

Фудбалерите на Чукарички ја совладаа Црвена звезда со резултат 2:1 во дерби натпреварот од 7. коло на српската Суперлига. Чукарички поведе со голот на Марко Доциќ во 24....

Фудбал 25.05.23 | 22:03

Директно од корнер даде гол против Црвена Звезда

Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете...

Фудбал 25.04.23 | 09:24

Европските шампиони од 1991 година дојдоа во Скопје за Дарко Панчев

Синоќа се одржа регионалната промоција на документарниот филм за најголемата фудбалска звезда на Македонија Дарко Панчев. Многумина сакаа да бидат видени во друштво...

Фудбал 09.04.23 | 21:00

Милко Ѓуровски: Жал ми е што не играв за Хајдук, ќе дадев се за да го облечам белиот дрес

Македонската фудбалска легенда, Милко Ѓуровски, кој освен по неверојатниот талент, во поранешна Југославија е познат и по контроверзниот трансфер од Црвена звезда...

Фудбал 04.04.23 | 15:19

Белградски Партизан и Црвена звезда добија пет милиони евра помош од државата

Црвена звезда и Партизан, двата најголеми и најтрофејни фудбалски клуба во Србија од државата добиле внупно пет милиони евра помош пишуваат медиумите во таа земја. Според...

Кошарка 14.03.23 | 22:28

Црвена звезда ќе го пријави Матијас Лесор за напад: За негова жал, има видео како тој „се бранел“

Раководството на Црвена Звезда реагираше на изјавата на кошаркарот на Партизан, Матијас Лесор, кој тврди дека не го нападнал Филип Петрушев, туку се бранел. Црвена Звезда...

Фудбал 03.03.23 | 12:02

„Нетфликс“ ќе снима филм за дербито Партизан-Звезда

Познатиот стриминг сервис „Нетфликс“ денеска е во Белград на вечното дерби Партизан-Црвена Звезда. Тие ќе снимаат филм за овој меч кој е повеќе од фудбал. Ќе се снима...

Фудбал 29.01.23 | 17:35

Пандев во посета на Црвена Звезда

Поранешниот македонски фудбалер Горан Пандев денеска бил во посета на српскиот шампион Црвена Звезда. На профилот на Твитер на Ц. Звезда беше објавено дека Пандев бил...

Кошарка 27.01.23 | 21:29

Антиќ дочекан во Белград со еуфорични овации од навивачите на Црвена звезда

Претседателот на КФМ и некогашен репрезентативец на Македонија, Перо Антиќ, со големи овации беше пречекан во Беград, во салата „Пионир“ каде што играа Црвена звезда...

Кошарка 10.01.23 | 23:25

Црвена звезда капитулира во последната четвртина

Шпанскиот Реал Мадрид се искачи на првото место во кошаркарската Евролига со скор 12-6, откако вечева го совлада во Белград тимот на Црвена звезда 79:59 (25:16, 13:18, 19:17, 22:8). Српскиот...

Фудбал 19.12.22 | 10:59

Не можеше без неговата Црвена звезда: Синиша Михајловиќ испратен со последен црвено-бел поздрав

Црвена звезда на посебен начин се прости од Синиша Михајловиќ, кој беше вистинска клупска легенда. На почетокот на погребот на Михајловиќ, на неговиот ковчег имаше само...

Фудбал 08.12.22 | 14:12

Панчев и Најдоски пред точно 31 година со Црвена звезда станаа светски шампиони

Фудбалскиот клуб Црвена звезда пред 31 година стана светски клупски првак. Во Токио, во Интерконтиненталниот куп, Црвена звезда убедливо со 3:0 го совлада шампионот на...

Фудбал 28.08.22 | 20:34

Трагичарот поради кого Црвена звезда нема да игра во Лигата на шампионите го напушти српскиот шампион

Трагичарот на Црвена звезда, Милан Павков, чиј автогол во 90. минута во реваншот од плеј-оф фазата за Лигата на шампионите против Макаби Хаифа беше решавачки за „црвено-белите“...

Фудбал 24.08.22 | 08:54

Tажна ноќ во Белград, Звезда со автогол испадна во 90 минута

Екипите на Макаби, Бенфика и на Викторија Плзењ ќе играат во групната фаза од фудбалската Лига на шампионите. Ова е епилогот по синоќешните реванши на три пресметки...