Црвена Звезда и Чукарички играат во финалето на Купот на Србија, а по првото полувреме на стадионот „Рајко Митиќ“ изненадувачки води Чукарички. Но, кога ќе погледнете каква мајсторија изведе Марко Доциќ, ќе се согласите дека е апсолутно заслужено.

Фудбалерот на Чукарички успеа да постигне гол директно од корнер, надмудрувајќи го голманот на Црвена Звезда, Милан Борјан, во 21.минута. Како некогаш Артим Шаќири, или Драган Стојковиќ Пикси…

Топспорт


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.