Ознака: Перо Антиќ
Кошарка 20.12.20 | 15:50

Перо Антиќ го исмејува тимот кој го водат Филиповски и Митев

На актуелниот претседател на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, како на поранешен играч на Црвена ѕвезда и навивач на тој белградски клуб, му беше забавно...

Естрада 19.11.20 | 20:00

Велевска: Само што се запознавме

Кон почетокот на годинава фолк пејачката Елена Велевска јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот живот со сопругот...

Естрада 07.11.20 | 13:27

Перо Антиќ: Зошто се разведов?

Кошаркарскиот ас Перо Антиќ првпат зборува за разводот и за новата љубов во интервју за Репортер. Кога почнав да играм кошарка, Марин Докузовски ме избрка од првиот...

Кошарка 20.08.20 | 14:51

Легендите живеат засекогаш-збогум Батка!“: Перо Антиќ со емотивно писмо се прости од својот пријател Цевка

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ, по повод смртта на Драган василов – Цевка упати сочувство во семејството на познатиот...

Естрада 30.07.20 | 10:58

Перо Антиќ го прослави 38-от роденден, Џамбо Ангушев му свиреше на уво

Претседателот на Кошаркарската Федерација на Македонија, Перо Антиќ вчеравечер го прослави својот 38-миот роденден. На славеникот на увце му свирел Џамбо со Агушеви,...

Кошарка 19.07.20 | 18:22

Перо Антиќ и Бо Мекејлеб во дрим тимот на „остатокот на Европа“

Лидерите на кошаркарска репрезентација на Македонија која го постигна историскиот успех на Европското првенство во Литванија во 2011 година, Бо Мекејлеб и Перо Антиќ...

Кошарка 04.06.20 | 13:48

Антиќ: Жал ми е што МЗТ се однесува така кон нас

Претседателот на Кошаркарската федерација на Македонија, Перо Антиќ во интервју за сајтот на федерацијата изјави дека се залага што поголем број македонски екипи...

Кошарка 14.05.20 | 19:34

МЗТ огорчени: За нас борбата против самобендисаноста и деспотизмот на Антиќ не завршува со оваа негова одлука

Перо Антиќ ќе имаше уште поуспешна кариера, само да беше така упорен, ангажиран и фокусиран на паркетот како што беше изминативе 40-тина дена во битката за остварување...

Останати спортови 08.01.20 | 11:14

Перо Антиќ на чело на македонскиот тим кој ќе учествува на Зимските младински олимписки игри во Лозана

Претседателот на Македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ, кој пред повеќе од две недели беше избран за потпретседател на Управниот одбор на Македонскиот олимписки...

Кошарка 25.10.19 | 10:01

Перо Антиќ првпат отворено за ноќта кога го уапсија во Њујорк

За искуството во НБА и во европските клубови, за ноќта кога го привеле во Њујорк, за страста кон автомобилите, за моментот кога го нокаутирал Леброн Џејмс. Ова се само...

Фудбал 11.10.19 | 14:16

Секоја чест, Елиф Елмас, мангупиште!

Репрезентацијата на Македонија синоќа забележа важна победа над Словенија со 2:1 (0:0) во квалификациски меч за ЕП 2020 од групата „Г“, кој се одигра на арената „Тодор Проески“...

Скопје 08.10.19 | 10:48

„Ферарито“ на Перо Антиќ кренато од пајак

Специјалното возило „пајак“ вчера го кренало Ферарито на претседателот на кошаркарксата федерација на Македонија, Перо Антиќ. Фотографија од непрописно паркираното...

Твитови 13.08.19 | 11:26

Не биди Перо Антиќ

Едно од возилата на @antic12pero кои ги паркира кај му ќефне Перо Антиќ е претседател на #КФМ Перо Антиќ е милионер Перо Антиќ нема пари за паркинг Перо Антиќ е уствари најобичен...

Калеидоскоп 01.07.19 | 13:45

Детали за разводот: Документите потпишани, старателството и куќата кај Ружица

Минатата недела домашните медиуми јавија дека по 13 години брак, се разделиле претседателот на КФМ, Перо Антиќ и неговата доскорашна сорпуга, Ружица. Естрадниот магазин...

Калеидоскоп 17.05.19 | 21:30

Неверојатен настап на Перо Антиќ – заигра Гангам стајл

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ објави несекојдневно видео од неговата игра, но овојпат не на терените, туку во собата со синот. Тој  на својот Инстаграм профил објави...

Кошарка 15.05.19 | 13:55

Перо Антиќ се огласи по изборот

По денешниот избор за претседател на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ во куса изјава за медиумите ги кажа приоритетите на новото раководство. –Со одличен тим,...

Кошарка 15.05.19 | 13:21

Перо Антиќ нов претседател на МКФ

Перо Антиќ е изборот за нов претседател на Македонската Кошаркарска Федерација, откако поранешниот капитен на националниот тим „без борба и противник“ ќе ја добие...

Кошарка 11.05.19 | 15:36

Хедо Туркоглу со поддршка за Антиќ во изборот за претседател на МКФ

Македонската кошаркарска федерација по се изгледа ќе добие нов предводник. Поранешниот репрезентативец и европски првак со Олимпијакос и Фенербахче, Перо Антиќ е еден...

Кошарка 15.04.19 | 14:58

Перо Антиќ влегува во трка за претседател на МКФ

Перо Антиќ е еден од кандидатите за наследник на Петар Наумоски на функцијата претседател на МКФ, чиј мандат истекува годинава. Поранешниот капитен во изминатите години...

Кошарка 22.03.19 | 21:13

Перо Антиќ претседател на Олимпискиот совет на МОК

Управниот одбор на Македонскиот олимписки комитет на 117. седница одлучи за нов претседател на Олимпискиот совет на МОК да го назначи Перо Антиќ. Некогашниот капитен...