Британси „Сан“ крена голем прашина во спортската јавност во Велика Британија кога објави фотографии од фудблерот на Манчестер сити, Рубен Диас, кој раскина со пејачката Ејприл Ајви пред неколку месеци.

На фотографиите објавени од „Сан“ можеше да се види Диас како страствено се бакнува со непозната млада жена на брод во Форментера.

Сега, девојката е идентификувана како Гиневра Феста, која работи како танчерка во познатиот кабаре ресторан „Лио де Ибица“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.