Ознака: бакнеж
Фудбал 19.08.22 | 15:06

Идентификувана мистериозната девојка која страствено се бакнуваше со ѕвездата на Манчестер сити

Британси „Сан“ крена голем прашина во спортската јавност во Велика Британија кога објави фотографии од фудблерот на Манчестер сити, Рубен Диас, кој раскина со пејачката...

Македонија 04.07.22 | 21:04

Дарија го бакна полицискиот штит: Не се плашете, сакаме заедно со вас да ја спасиме државата

Заедно сме, не се плашете. Сакаме заедно со вас да ја спасиме државата, им порачаа вечерва демонстрантите на полициските службеници кои ја опколија зградата на Владата. Дарија...

Музика 16.05.22 | 09:42

Шанел резултатите ги чекаше во друштво на својата девојка, танчерка од нејзиниот секси настап

Претставничката на Шпанија Шанел во саботата ја воодушеви европската публика со својот секси настап и песната „SloMo“, со која го освои третото место во финалето на „Евровизија“. Иако...

Естрада 01.02.21 | 23:06

Јавноста со поделено мислење откако Хајди Клум ја бакна 16-годишната ќерка во уста

Јавноста е со поделено мислење за фотографијата која ќерката на супермоделот Хајди Клум ја сподели на „Инстаграм“, а на која 16-годишна Лени и мајка ѝ се бакнуваат во...

Здравје 01.03.20 | 16:28

Препорака од швајцарскиот министер: Престанете да се бакнувате поради короната

Швајцарците треба да размислат за ослободување од навиката секојдневно да се поздравуваат со бакнување во образ, изјави денеска швајцарскиот министер за здравство...

Астро 14.04.19 | 22:48

Трите хороскопски знаци кои најдобро се бакнуаваат

Погледнете кои се најдобрите бакнувачи во Зодијакот. 1. Бик Бакнежот од личност родена во овој знак е уживање за сите сетила. Биковите се секогаш целосно посветени на...

Калеидоскоп 20.03.19 | 13:49

Какви бакнежи сакаат жените, а какви мажите?

Бакнежите се прекрасен дел од секојдневниот живот, најмногу поради тоа што никогаш не знаеме кога ќе прераснат во предигра. Токму поради тоа ги паметиме првите бакнежи,...

Свет 05.02.19 | 19:58

Сочен бакнеж во уста на папата и имамот

Откако повикаа на светски мир, папата Френсис и големиот имам шеик Ахмед ал Тајеб ги изненадија верници бакнувајќи се во уста. На меѓурелигискиот состанок во понедлникот...

Свет 05.02.19 | 14:59

Папата Франциск и шеикот Ахмед Ал Тајеб се бакнаа в уста и повикаа на светски мир

Откако повикаа на светски мир, папата Франциск и големиот имам шеик Ахмед Ал Тајеб ги изненадија верници бакнувајќи се во уста. На меѓурелигискиот состанок во Абу Даби,...

Калеидоскоп 29.12.18 | 09:18

Преку бакнеж Меланија и Доналд покажаа колку не се сакаат

Претседателот и првата дама на САД имаат интересна година зад себе, најмногу во поглед на нивната интеракција пред јавноста. Доналд Трамп ѝ го згреши името на Меланија...

Калеидоскоп 18.12.18 | 21:46

Зошто се бакнуваме три пати: Oва е вистинската причина, научете ги своите деца

Трите бакнежи се дел од нашата култура и традиција и ретко кога се отстапува од нив. Бакнувањето три пати во образ во христијанскиот све претставува меѓусебно поздравување...