На натпреварот од турското женско одбојкарско првенство во борбата за третото место, помеѓу „Вакифбанк“ и „Турк Хава Џолари“, се случи сцена која ги разбранува социјалните мрежи.

Во еден момент кога одбојкарките на „Вакифбанк“ славеа поен, Али Франати ја зграпчи својата соиграчка Чансу Озбај за лицето и „страствено“ ја бакна.

Останува мистерија дали бакнежот беше случаен, но и двете изгледаа изненадени откако се бакнаа.

На крајот „Вакифбанк“ победи со 2:0 во серијата во борбата за третото место во турскиот шампионат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.