Ознака: одбојка
Останати спортови 26.05.24 | 19:56

Македонската одбојкарска репрезентација загуби од Белгија

Македонската одбојкарска репрезентација претрпе пораз од Белгија во мечот од 4. коло во Европската златна лига. Белгијците ги добија првиот и третиот сет, ние одговаравме...

Останати спортови 29.04.24 | 15:38

Хари Наковски нов селектор на машката одбојкарска репрезентација

Поранешниот македонски репрезентативец и интернационалец Хари Наковски е нов селектор на македонските одбојкари, објави Спорт.мк. Во пресрет на Европската златна...

Останати спортови 20.04.24 | 12:53

Две одбојкарки се бакнаа среде меч, нивната изненаденост од бакнежот стана хит

На натпреварот од турското женско одбојкарско првенство во борбата за третото место, помеѓу „Вакифбанк“ и „Турк Хава Џолари“, се случи сцена која ги разбранува социјалните...

Останати спортови 19.04.24 | 09:11

Одбојкарка на Струмица ја поздрави публиката со „среден прст“

Немили сцени на мечот од женската одбојкарска лига меѓу  Работнички – Струмица .Блокерот на Струмица,Александра Шчекиќ ја поздравува публиката на Работнички со „среден...

Останати спортови 08.12.23 | 10:19

Еден повреден полицаец, над 400 уапсени на одбојкарскиот натпревар во Грција

На одбојкарското дерби меѓу Олимпијакос и Панатинаикос, две фракции се судрија пред салата „Мелина Меркури“.Околу 150 навивачи некаде по 22 часот излегле надвор од салата,...

Останати спортови 30.10.23 | 21:32

Одбојкарите на Струмица елиминирани во Лигата на шампиони

Македонскиот одбојкарски првак Струмица со три порази го заврши квалификацискиот турнир за пласман во ЦЕВ Лигата на шампиони. Струмичките одбојкари во воведното коло...

Останати спортови 10.09.23 | 13:50

Денеска се комплетираат четврт-финалистите на Европското одбојкарско првенство

Со преостанатите осминафинални натпревари во кои Србија ќе игра против Чешка, а Полска против Белгија, денеска ќе бидат познатите последните два четвртфиналисти на...

Останати спортови 09.09.23 | 22:04

Македонските одбојкари поразени во осминафиналето од Италија

Македонската одбојкарска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство (ЕП), откако вечерва во Бари беше поразена во осминафиналето од домаќинот Италија...

Останати спортови 09.09.23 | 11:53

Двоен дуел против Италија: Македонските одбојкари во историско осминафинале против европскиот и светски шампион

Македонската машка одбојкарска репрезентација од 18 часот во Спортскиот комплекс „Полифлорио“ во Бари ќе се соочи со Италија во рамки на осминафиналето на Европското...

Останати спортови 07.09.23 | 20:23

Македонските одбојкари пристигнаа во Бари

Македонските одбојкари пристигнаа во Бари, каде в недела против Италија не очекува историското осминафинале на европските првенства. По победите над Данска и Црна...

Останати спортови 06.09.23 | 19:51

Македонските одбојкари во осминафиналето на ЕП ќе игра против Италија или Србија

Македонската одбојкарска репрезентација во осминафиналето на Европското првенство ќе игра против кодомаќинот Италија или Србија, а противникот ќе биде познат по исходот...

Останати спортови 05.09.23 | 18:59

Македонија без Никола Ѓоргиев поразена од Холандија

Без најдобриот наш одбојкар Никола Ѓорѓиев, македонската одбојкарска репрезентација не можеше ништо повеќе од пораз во три сета од Холандија (19-25, 19-25, 16-25), но без оглед...

Останати спортови 29.08.23 | 16:13

Одбојкарот Александар Љафтов на Европско ќе игра во патики на кои ќе ги има македонската химна и знаме

Македонскиот одбојкар, Александар Љафтов, на престојното Европско првенство кое ќе се одржи во Скопје, ќе настапи со специјално дизајнирана опрема. Ќе игра со патики...

Останати спортови 29.08.23 | 12:30

Македонските одбојкари се максимално мотивирани пред утрешниот меч со Данска

Подготвена и максимално мотивирана пред домашната публика да ја мине групната фаза, македонската машка одбојкарска репрезентација го очекува утрешниот старт на Европското...

Останати спортови 15.08.23 | 15:23

Турнирот „Чајка“ генерална проба за македонските одбојкари пред настапот на ЕП

Македонската одбојкарска репрезентација претстојниот викенд ја очекува настап на меморијалниот турнир „Бранко Хаџииљоски Чајка”. Трите натпревари за избраниците...

Останати спортови 06.08.23 | 08:57

Победа над Полска за македонските одбојкари во контролен натпревар

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи Полска синоќа во Скопје во првиот тест-натпревар во рамките на подготовките за претстојното Европското првенство. Избраниците...

Останати спортови 11.07.23 | 19:35

Преку 100 деца на меѓународен одбојкарски камп во организација на ОК Борец

Во периодот од 9 до 15 јули во Хотел „Далјан“ во Охрид, екипата на ГОК Борец традиционално го органзира нивниот летен камп. Како што најавуваат организаторите, станува...

Останати спортови 17.06.23 | 22:50

Македонските одбојкарки со убедлив пораз на гостувањето во Австрија

Македонската женска одбојкарска репрезентација во Швехат загуби од Австрија со убедливи 3:0 (25:15, 25:17 и 25:7) во последниот свој настап сезонава во Европската Сребрена лига. Македонките...

Останати спортови 14.06.23 | 19:32

Македонските одбојкарки загубија на гостувањето во Летонија

Македонската женска одбојкарска репрезентација попладнево загуби од Летонија на гостински терен со 3:0, по сетови 25:19, 25:17 и 31:29. За „црвено-жолтите“ ова беше петти пораз...

Останати спортови 04.06.23 | 09:58

По голема борба Македонија ја победи Хрватска

Македонската одбојкарска репрезентација синоќа во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје ја победи Хрватска со 3:2, по сетови 25:17, 25:22, 22:25, 29:31 и 16:14. Ова е втор триумф за „црвено-жолтите“...