Ознака: манчестер сити
Фудбал 11.06.21 | 10:24

Манчестер сити му нуди на Хари Кејн петгодишен договор од 16 милиони евра по сезона

Англискиот фудбалски шампион, Манчестер сити, е подготвен да му понуди на напаѓачот на Тотенхем и на англиската фудбалска репрезентација, Хари Кејн долгорочен договор. Според...

Фудбал 30.05.21 | 00:18

Гвардиола: Се обидовме, но не можевме да победиме

Манчестер Сити убедливо ја освои Премиерлигата, а Пеп Гвардиола за првпат ги однесе до финалето од Лигата на шампионите во кое не успеаа да го победат Челси. „Би сакал...

Фудбал 28.05.21 | 10:05

Со тупаници се пресметаа среде раскрсница: Навивачите на Сити и Челзи „загреани“ за финалето од Лигата на шампионите

Англиските клубови Манчестер сити и Челзи, утре во Порто ќе го играат финалето од Лигата на шампионите, а нивните навивачи покажаа дека „се загреани“ за големата пресметка...

Фудбал 20.04.21 | 23:46

И официјално, Манчестер сити се предомисли, еден од основачите ја напушти Суперлигата!

Само два дена по потврдата и потпишаните договори, еден клуб од дванаесетте основачи на Суперлигата се предомисли и се повлече од новоформираното натпреварување. Имено,...

Фудбал 20.04.21 | 22:03

Челзи и Манчестер сити се откажаа од Суперлига, првиот човек на Манчестер јунајтед поднесе оставка

Манчестер Сити и Челзи, две од шесте англиски екипи, кои застанаа зад новоформираната Супер лига, нема да бидат дел од новото натпреварување, објавија вечерва повеќе...

Фудбал 19.04.21 | 22:04

Реакција на фановите: Манчестер Сити „погребан“ поради Суперлигата

По објавувањето на новото фудбалско натпреварување на најбогатите клубови, Суперлигата, во јавноста стигнуваат бројни реакции. На социјалните мрежи има голем број...

Фудбал 05.04.21 | 23:22

Гвардиола најавува големо засилување: Манчестер сити би можел да потроши 100 милиони фунти за еден играч

Менаџерот на премиерлигашот Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека „граѓаните“ би можеле да го соборат клупскиот рекорд и да потрошат повеќе од 100 милиони фунти...

Фудбал 16.03.21 | 08:22

Мехенгладбах верува во чудо против Сити

Тренерот на Борусија Менхенгладбах, Марко Росе,  пред реванш осминафинален натпревар против Манчестер сити во Лигата на шампиони, изјави дека не верува во чуда и оти...

Фудбал 21.02.21 | 17:56

Манчестер сити ќе се раздели со неколку играчи

Неколку играчи ќе го напуштат Манчестер сити во блиска иднина, соопшти тренерот на тимот Хосеп Гвардиола. Сите наши играчи заслужуваат да играат за Манчестер сити многу...

Фудбал 28.10.20 | 12:21

Дали е возможно Сити да го купи Мбапе?

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Бернардо Силва откри кого би сакал да го види во тимот на „граѓаните“. Килијан Мбапе. Веќе во Монако тој беше извонреден кога...

Фудбал 21.09.20 | 18:50

Гундоган позитивен на Ковид-19: Го пропушта првиот натпревар на Манчестер Сити

Eден од клучните фудбалери на Манчестер Сити, Илкај Гундоган, нема да биде во можност да настапи во првиот меч на тимот во новата сезона од Премиерлигата, поради позитивен...

Фудбал 30.08.20 | 10:17

Барселона го продава Меси на Манчестер сити за 280 милиони евра

Барселона е подготвена да го продаде напаѓачот Лионел Меси во Манчестер сити. Шпанците бараат 280 милиони евра од Британците за 33-годишниот Аргентинец, пренесува „Мирор“. Барселона...

Фудбал Спорт 27.08.20 | 12:26

Гвардиола и Меси телефонски разговарале за трансфер во Сити

Пеп Гвардиола и Лионел Меси разговарале телефонски минатата недела за можноста напаѓачот на Барселона да премине во Манчестер Сити ова лето, потврдуваат извори за...

Македонија 26.08.20 | 16:30

Учебната година ќе почне на 1 октомври, одлучи Владата

Учебната година ќе почне на 1 октомври, одлучи Владата на денешната седница. Владата го задолжи Министерството за образование да го промени календарот за почеток на...

Фудбал 14.08.20 | 16:15

Манчестер сити се надева на победа утре против Лион

На Манчестер Сити му е потребна победа во ЛШ за навистина да биде прогласен за една од европските фудбалски сили и да биде прифатена како вистински гигант, изјави дефанзивецот...

Фудбал 06.08.20 | 18:34

Кој ќе влезе во четвртфиналето: Утре супер дерби Сити-Реал во ЛШ

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека е многу тешко да се дешифрираат тактиките на неговиот колега од Реал Мадрид, Зинедин Зидан, затоа што Французинот...

Фудбал 26.07.20 | 17:35

Карантинот нема да важи: Сити-Реал Мадрид ќе се игра во Англија

Реваншот од осминафиналето во фудбалската Лига на шампиони, Манчестер сити – Реал Мадрид ќе се игра во Англија, според предвиденото на 7 август. Претходно, поради новото...

Фудбал 20.07.20 | 20:33

Вредно ќе тренираат: Фудбалерите на Сити нема да заминат на летен одмор

Фудбалерите на Манчестер Сити нема да одат на одмор по крајот на сезоната во Премиер лигата, но ќе продолжат да тренираат напорно, најави менаџерот Пеп Гвардиола. Последниот...

Фудбал 19.07.20 | 12:53

Сити подготвува тужба против претседателот на Ла Лига

Раководството на Манчестер Сити ја разгледува можноста да поднесе тужба против претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас, по неговите обвинувања дека станува збор за клуб...

Фудбал 13.07.20 | 11:49

Жалбата е уважена: Сити ќе игра во Лигата на шапионите

Судот за арбитража во спортот (CAS) денес делумно ја прифати жалбата на Манчестер сити во врска со исклучувањето на тимот од европските купови следните две сезони, како...