Синот на Кирил Џајковски, кој работи како музички продуцент во Лос Анџелес, е запишан како продуцент на песната „Аbout That Time“ која е дел од новата хит-серија на „Нетфликс“ – „Inventing Anna“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matej Djajkovski (@matejdjajkovski)


Матеј веќе долги години живее и работи во САД. Тој дипломирал музичка продукција на Академијата за современа музика на Универзитетот во Оклахома, а оттогаш имал повеќе успешни музички проекти со македонски, но и светски артисти.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.