среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 62 ново

Култура

Култура

Клаудија Кардинале доаѓа во Битола: „Браќа Манаки“ и ја додели специјалната златна Камера 300 за особен придонес во светската филмска уметност

Италијанската и светска актерка, филмска дива, легендарната КЛАУДИЈА КАРДИНАЛЕ е лауреат на Специјалната Златна...

Top