Поради обилните дождови на изворите Лукар има заматување на водата за пиење од градскиот водовод, информираа денеска од Јавното претпријатие „Комуналец” од Кавадарци.

Се препорачува во следниот период превривање на водата која се користи за пиење, додека не објавиме дека водата е исправна за пиење, соопштија од комуналното претпријатие.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.