Корисниците од улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во општина Кисела Вода во Скопје утре од 9 часот ќе немаат вода поради изведување водоводен приклучок на ул. „Георги Димитров“ бр.17 б.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување од ЈП Водовод и канализација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.