Познатиот актер, шоумен и музчар Игор Џамбазов преку своите социјални мрежи им се обрати на сите сопственици на дискотеки во нашата земја.

Веднаш по неговата објава го подрржа повеќе македонски пејачи, кои планираат да ги постават истите услови како и Џамбазов…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.