Ознака: Игор Џамбазов
Музика 30.12.22 | 22:40

Игор Џамбазов и Гуру Харе направија блуз верзија на антологиската „Заветна“

Антологиската патриотска фолк балада „Заветна“, која своевремено оригинално ја изведе и маестрално ја испеа македонската фолк легенда, покојниот Пепи Бафтировски...

Калеидоскоп 04.11.22 | 10:50

Игор Џамбазов и Дани Димитровска ќе пеат на добротворниот настан за децата од социјален ризик

Невладината организација ХЕСЕД во соработка со Центар за боречки спортови – Работнички Адора најавува голем добротворен настан под мотото „Пееме за Фит Кидс” кој...

Калеидоскоп 03.10.22 | 13:25

Илина Арсова се пресели во Америка, му се заблагодари на Џамбазов за поддршката која ѝ ја дал

Познатата алпинистка, Илина Арсова, замина во Америка. Таа е во Тенеси, каде започнала да работи како професорка на Универзитетот Тенеси, од каде добила и стипендија...

Македонија Естрада 08.09.22 | 18:07

Џамбазов: Земјо моја, кој така ти пресуди, кој толку те испусти и кој се плаши името да ти го изусти

Игор Џамбазов објави поема во знак на честитка за Денот на независноста на Република Македонија.   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

Сцена 27.07.22 | 12:58

Почна снимањето на втората сезона на еколошката емисија „Агенда 21“

Почна снимањето и подготовките на втората сезона на еколошката ТВ емисија Агенда 21. Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов , пак ќе ја спасуваат природата. Во новата...

Твитови 05.07.22 | 14:56

Џамбазов: Француски предлог – за никаде

  View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

Култура 19.05.22 | 20:13

Започнува фестивалот „5ре”, Џамбазов и Колев се поклонија пред бистата на Прличко

Пред самиот почеток на фестивалот “5ре” во чест на великанот Петре Прличко, му оддадовме почит на бистата посветена на него во Младинскиот парк. Заедно со неговиот...

Калеидоскоп 18.05.22 | 10:41

Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство, но никој не им верува, ако признаеш на пријател, најпрво ќе ти се изнасмее

Ниту еден судски спор, не предизвикал толку многу внимание во јавноста како оној помеѓу Џони Деп и Амбер Херд. Џони Деп е доказ дека и мажите можат да бидат жртви на семејно...

Скопје 18.05.22 | 08:28

На четиригодишнината од смртта на Зеко, почина Пиже

На 57-годишна возраст почина Сашо Пижевски – Пиже, познат скопски шоумен, пејач и угостител. Пиже е роден е во Дебар Маало, каде го поминал своето детство, за потоа да се...

Естрада 14.05.22 | 11:32

Знаеше дека ќе си оди, па ми раскажуваше приказни што никогаш не ги раскажуваше

Не задржувајќи ги емоциите и солзите, Игор Џамбазов во „Бекстејџ“ првпат зборуваше за загубата на неговиот татко, маестро Александар Џамбазов.

Култура 07.05.22 | 20:23

Игор Џамбазов е добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“

Актерот Зоран Љутков преку статус на Фејсбук пишува дека актерот Игор Џамбазов добитник на актерската награда за животно дело „Петре Прличко“. Нема подобар момент...

Македонија 05.05.22 | 12:31

Џамбазов им запеа на Петков и Трифонов: Партиџано, тоа сме ние, вие сте тие другите!

На вчерарашниот настап на „Виноскоп“ Игор Џамбазов им испрати „поздрав“ на неговиот бугарски колега Слави Трифонов, најгласниот во негирањето на Македонија и бугарскиот...

Калеидоскоп 26.04.22 | 17:35

За вас дечки сум недостапен, додека сум жив: Игор Џамбазов до сопствениците на дискотеки и клубови во Македонија

Познатиот актер, шоумен и музчар Игор Џамбазов преку своите социјални мрежи им се обрати на сите сопственици на дискотеки во нашата земја. Веднаш по неговата објава...

Музика 03.02.22 | 20:18

Денес, маестро Џамбазов ќе наполнеше 86 години: Игор запеа еден од најубавите рефрени на неговиот татко

Во чест на неговиот татко маестро Александар Џамбазов, кој денеска требаше да наполни 86 години, Игор Џамбазов испеа еден од како што вели најубавите рефрени напишани...

Семејство 02.02.22 | 20:47

Џамбазов за своите родители: За некои луѓе смртта е само ваучер за во вечноста

Пред девет дена си замина во музичката историја Александар Џамбазов, човекот чие име повеќе од 50 години растеше и израсна во синоним на македонската популарна музика,...

Музика 25.01.22 | 12:31

Џамбазов со последен поздрав за неговиот татко: Од денес конечно со својата Анче

Денеска во Скопје почина Александар Џамбазов, македонски диригент и композитор. Веста за смртта ја објави неговиот син, актерот Игор Џамбазов. Си замина нашиот маестро,...

Естрада 23.01.22 | 22:40

Со Аки сум се родил, со Аки ќе си умрам… Џамбазов за Аки….

Како гром од ведро небо беше вчера информацијата дека овој свет го напуштил Аки Рахимовски, легендарниот фронтмен на групата „Парни ваљак“. Аки почина вчера, на 67-годишна...

Семејство 21.11.21 | 16:41

Џамбазов за горкото искуство со Златно славејче: Освоив трето место, а потоа наградата му ја дадоа на друго детенце…

Ми требаше многу време за да разберам што направи тогаш татко ми, вели овој Игор сеќавајќи се на неправдата што му ја нанел татко му на оној Игор, жеден за награди, за...

Калеидоскоп 10.11.21 | 17:18

Џамбазов се мајтапи со Заев

Актерот Игор Џамбазов се мајтапи со премиерот Заев на Инстаграм откако јавно кажа дека ќе поднесе оставка и од позицијата премиер и од позицијата претседател на СДСМ.

Естрада 10.11.21 | 11:33

Игор и Бејби се враќаат на телевизија, заедно снимаат ново шоу

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов се враќаат во улога на водители, овој пат заедно, во нова емисија – еколошкото шоу Агенда 21, во продукција на КМК. Емисијата ветува...