Ознака: Игор Џамбазов
Семејство 21.11.21 | 16:41

Џамбазов за горкото искуство со Златно славејче: Освоив трето место, а потоа наградата му ја дадоа на друго детенце…

Ми требаше многу време за да разберам што направи тогаш татко ми, вели овој Игор сеќавајќи се на неправдата што му ја нанел татко му на оној Игор, жеден за награди, за...

Калеидоскоп 10.11.21 | 17:18

Џамбазов се мајтапи со Заев

Актерот Игор Џамбазов се мајтапи со премиерот Заев на Инстаграм откако јавно кажа дека ќе поднесе оставка и од позицијата премиер и од позицијата претседател на СДСМ.

Естрада 10.11.21 | 11:33

Игор и Бејби се враќаат на телевизија, заедно снимаат ново шоу

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов се враќаат во улога на водители, овој пат заедно, во нова емисија – еколошкото шоу Агенда 21, во продукција на КМК. Емисијата ветува...

Калеидоскоп 10.11.21 | 08:55

Весна Петрушевска и Игор Џамбазов со еколошко шоу ќе апелираат за грижата за животна средина

Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов во улога на водители на еколошкото шоу Агенда 21, ќе апелираат за грижата за животната средина. Сигурна сум дека шоуто Агенда...

Семејство 27.09.21 | 21:40

Џамбазов за Џамбаз: Пас нас још није је.о, ама ние сè повеќе си личиме…

Споредлувајќи прекрасна фотографија од себе во друштво на „брата си“, дело на Стефан Рајхл, Игор Џамбазов раскажува анегдота стара 40 години, од времето кога служел...

Музика 23.09.21 | 12:20

Добро ти утро моја мала утехо – Џамбазов звучи поинаку

Добро ти утро моја мала утехо, твојата топлина ми звучи познато. Остани под јорганот, и не ме пипкај многу, многу со коленото. Твојата коса приказни раскажува, имала бурна...

Македонија 08.09.21 | 12:05

Македонијо, денес полниш 30 лета, ама немој да се мажиш, не те бива за потпишување договори

Македонијо моја…Денес полниш 30 лета, не си веќе девојченце. Имаше несигурно детство и ептен бурна младост. Време ти е да се прибереш малку. Застани веќе на свои нозе,...

Калеидоскоп 26.07.21 | 08:43

Само што сум се родил, земјата се отворила како да сакала да не проголта: Џамбазов е врсник со земјотресот

Само што сум дошол на овој свет, со мама од болница сме се вратиле дома, а тато не можел да ми се изнарадува. Поминале точно 11 дена…и тогаш земјата се отворила, како...

Естрада 15.07.21 | 10:34

„40 години откако станав полнолетен“: Среќен роденден Игор Џамбазов

Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов денеска полни 58 години или како што во негов стил соопшти: На денешен ден пред 40 години, станав полнолетен… Честитки...

Калеидоскоп 13.07.21 | 17:40

„Да се чекаме пред вселенската станица Ќустендил“- Џамбазов во скафандер му одговори на Слави Трифонов

Откако лидерот на „Има таков народ“ – Слави Трифонов изјави дека ќе направел се да испрати Бугарин и Бугарка како астронаути во НАСА, а со нив, како што рече, и еден...

Естрада 24.06.21 | 22:47

Џамбазов: Истите што пред 25 години ме убедуваа за штетноста на марихуаната, денеска ми бараат

Животот е круг, вели Игор Џамбазов, споделувајќи анегдота од неговиот живот на „Инстаграм“.   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

Фудбал 01.04.21 | 00:10

Кога Џамбазов слави… еуфорија, среќа, лудило

Познатиот актер, пејач и шоумен, Игор Џамбазов, искрено ги искажа своите моменти на среќа и возбуда за најголемата победа на фудбалската македонска репрезентација. Македонија...

Економија 30.03.21 | 18:50

Џамбазов: Ех, да се сите криминалци како мене, кај ќе ни беше крајот…

Ех, да се сите криминалци како мене, кај ќе ни беше крајот…, реагира Игор Џамбазов по соопштението на Здружението на оштетени штедачи од „Еуростандард банка“. Фирмата...

Економија 30.03.21 | 08:56

Фирмата „Брачна игра“ на Игор Џамбазов 469 дена не вратила ниту рата од кредитот од Еуростандард банка

Фирмата Брачна игра дооел, во сопственост и управување на Игор Џамбазов, познат шоумен во нашата држава, е една од фирмите кои земале нeнаплатлив кредит од Еуростандард...

Македонија 13.03.21 | 14:47

Игор Џaмбaзoв: Oф мopи Maкедонијо, земјо co посебни потреби

Познатиот македонски шоумен и актер, Игор Џамбазов, објави оригинален коментар во свој стил, што се однесува на воведениот полициски час од 22 часот до пет часот следното...

Естрада 07.03.21 | 22:08

Џамбазов: Мојата Илина е доказ дека човек никогаш не смее да се откаже од мисијата да ја најде својата сродна душа

-Е што сега, требаше да се вљубам во некоја од мојата генерација? Ама сепак, промените кај мене јас си ги започнав многу сериозно уште пред три години и скоро три месеци,...

Музика 20.02.21 | 10:46

Џамбазов со последен поздрав до Балашевиќ

Со стиховите од неговата „Словенска“, Игор Џамбазов му испрати последен поздрав на Ѓорѓе Балашевиќ:   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов...

Естрада 25.12.20 | 18:35

Паѓаше 5-6 метри, ја немаше три секунди: Зошто Игор веќе не ја гледа Илина како се качува по карпи

Кога нашата позната планинарка Илина Арсова се качува по карпи, нејзиниот партнер Игор Џамбазов вели дека не може да ја гледа. Страв му е вели, не за неа, туку за него. Кога...

Музика 26.11.20 | 16:03

Збогум Диего Марадона: Џамбазов се прости од легендата

Игор Џамбазов со песна се прости од фудбалската легенда, Диего Марадона   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov)

Македонија 26.11.20 | 12:31

Интелектуалците гневни, Заев прави велепредавство!

По вчерашното интервју на Зоран Заев за БГНЕС каде говорејќи за историскиот период од Втората светска војна тој вели дека имало некоја администрација во тој момент,...