Пред почетокот на судењето, свештеник го посетил Веља Невоља и уште шест членови на неговата криминална група во специјалното притворско одделение за да се причестат.

Свештеник го посетил Вељко Беливук, кој е обвинет дека е организатор на криминална група обвинета за најмалку седум брутални убиства.

Беливук поминал околу половина час со него пред да биде врзан со лисици, придружуван од дури петмина затворски чувари во најголемата судница на Специјалниот суд.

Беливук и уште неколку членови на неговата група побараа посета од свештеникот, но не и Марко Миљковиќ. Обредот со свештеникот се случи по велигденскиот пост што го пости, а во притворската зграда се изврши причестувањето на Беливук – потврди соговорникот.

Сепак, судењето било одложено набрзо откако во судницата влегле обвинетите и нивните бранители.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.