Според кинескиот хороскоп предвидува вториот дел од 2022 година ќе донесе можности за изобилство и финансиски напредок за овие 5 хороскопски знаци.

Вол (1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009)

До крајот на 2022 година би требало да вложите малку повеќе труд доколку сакате успешна кариера. Ќе наидете на безброј можности кои ќе ви донесат финансиски просперитет. Освен тоа, следните неколку месеци се одличен период да започнете свој бизнис.

Тигар (1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010)

Наредниот период ќе ви биде полн со промени. Ве очекува успех како на љубовен така и на финансиски план. Тоа значи дека вашата финансиска ситуација значително ќе се подобри бидејќи ве очекуваат нови извори на профит. Постои можност да започнете со нова работа или зголемување на платата.

Змеј (1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012)

Ве очекува голема среќа во периодот што следува. Комуникацијата со нови и успешни луѓе ќе ја одржи вашата репутација, но и ќе ја зголеми вашата желба за успех. Освен тоа, ви претстои и подобрување на финансиската состојба. Сепак, обидете се и да заштедите, не трошете ги вашите приходи на непотребни работи.

Мајмун (1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016)

Периодот до крајот на годината ќе биде финансиски најуспешен за луѓето родени во овој знак. За да го направите тоа, треба да ги искористите сите можности кои ви се укажуваат. Енергијата на универзумот ќе ви помогне да ја подобрите вашата финансиска состојба – ќе наидете на безброј можности за да остварите нов финансиски приход.

Петел (1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017)

Ве очекува среќа и успех на сите полиња. Ќе успеете да ги остварите своите планови за кои вложивте толку многу труд во минатото. За таа цел, доволно е да ги искористите креативноста, енергијата и фантазијата. Ќе го завршите сето она што сте испланирале, како и работите кои веќе сте ги започнале. Ве очекува и поволен период за трошење.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.