На изгледот и шармот на бебето може да влијае не само генетиката и воспитувањето, туку и знакот на Зодијакот под кој се родени неговите родители.

А, според хороскопот, овие три парови имаат најубави деца.

Жена Лав и маж Водолија

Комбинацијата на елементите на оган и воздух е единствена сама по себе. Ваквите комбинации се секогаш невообичаени: силните, претприемнички Лавови се добра комбинација со енергијата и мудроста на Водолијата. Заедно тие се способни за големи работи. Овие партнери ги надополнуваат, поддржуваат и им ги пренесуваат своите најдобри квалитети на своите деца.

Бебињата родени од пар Лав и Водолија се дружељубиви и активни, тие лесно наоѓаат заеднички јазик со своите врсници и возрасните. Тие ги апсорбираат најдобрите квалитети на своите родители, што ги прави едноставно неодоливи, на нивниот шарм не може да се одолее, тие се родени да бидат sвезди и омилени во секое општество, велат астролозите.

Жена Бик и маж Рак

Со Бикот управува Венера, тие се романтични, практични и многу „домашни типови“. Тие ги имаат сите шанси да станат прекрасни мајки кои се подготвени буквално на сè заради своите деца. Мажите Рак по дефиниција се многу грижливи и честопати се одлични татковци. Нивната комбинација ќе биде силна и хармонична, бидејќи обајцата се многу чувствителни на потребите еден со друг, го чувствуваат расположението на својот партнер.

Децата во нивните семејства се исто така чувствителни и сочувствителни. Тие често се многу привлечни, нивната внатрешна убавина се рефлектира во нивниот изглед. Од рана возраст, нивните родители им влеваат вечни семејни вредности, ги учат да ги почитуваат другите. Мајки Бикови се исто така прилично тврдоглави. Тие се оние кои ги учат децата како да се залагаат за себе, но во исто време да бидат искрени и љубезни.

Жена Девица и маж Риби

Овие се двата најемотивни знаци на зодијакот и тие често имаат тенденција да ги кријат своите вистински чувства. Комбинацијата на практичност и сонливост на оваа двојка е причина зошто нивните деца растат во семејна атмосфера која е нежна, весела и искрена.

Обично децата од пар Девица и Риби се многу паметни, љубезни, почитувани. Тие ја знаат вредноста на вистинските чувства и понекогаш се малку срамежливи, што само додава на нивниот шарм. Таквите деца се нарекуваат и „стари души“ – тие се толку мирни, разумни и мудри, што се квалитети што ќе ги задржат дури и кога ќе пораснат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.