Некои карактерни особини може да бидат опасни и важно е да се внимава кога ќе се појават. Одредени знаци од Зодијакот тоа ги прави поопасни од другите и тие се познати по нивното агресивно однесување

Скорпија

Родените во овој знак се жестоки и упорни, страсни лидери и опсесивно сакаат да контролираат се. Лесно одат до врвот на моќта, но се потпираат на агресивно однесување и имаат тенденција да чуваат тајни кога им одговара.

Овие особини ги ставаат на врвот на оваа листа. Тие се манипулатори кои никој никогаш не може да ги измами, добри се во сарказамот и „спуштање“ на другите.

Лав

По природа како лидер, Лавовите ја сакаат моќта исто како и Скорпиите. Имаат подеднакво доминантни личности кои се проникнати со ароганција и секогаш се во центарот на вниманието.

Тие се неодоливи за другите поради нивниот шарм и способност добро да се забавуваат. Овој магнетизам ги прави моќни и опасни во присуство на други. Гледаат како некој се однесува со нив и жестоко ги казнуваат оние што им нанесуваат штета.

Овен

Родените во знакот Овен сакаат брзина и конкуренција. Нивните очекувања се секогаш златен медал и шанса да го освојат. Овните се импулсивни и подеднакво агресивни.

Во секој случај, опасно е другите луѓе да им застанат на патот. Гневот кај Овенот можете да го препознаете по неговото ладно однесување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.