Ако ви е преку глава од нормалниот хороскоп, прочитајте што ве чека во кинескиот хороскоп

Стаорец

 

(родени 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020 година)

 

Секој месец носи подеми и падови, но јуни ќе биде добар за родените во знакот на Стаорец. Ќе бидете во вашиот елемент и на врвот на вашата моќ и ништо не може да ве спречи или да ви застане на патот. Повеќето од вас започнаа нов потфат, а оние кои не го сториле тоа треба да веруваат во себе и во сопственото расудување. Секогаш кога сте во каква било дилема, само следете го своето срце. Одредени аспекти сè уште се прекриени со тајност, но изненадувањето што следи ќе биде добро за вас.

 

Бафало

 

(родени 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021 година)

 

Биволите веќе некое време упорно ја игнорираат интуицијата. Го потиснавте лошото чувство, несакајќи да се стемните. Не грижете се, се си доаѓа на свое место во текот на јуни. Доколку треба да донесете некоја важна одлука за вас, без разлика дали е тоа работа или љубов, се препорачува тоа да го направите што поскоро, односно на почетокот на месецот. Лошите мисли ќе поминат. Ако сакате да ја промените работата, не одложувајте бидејќи колку подолго размислувате за тоа, толку полошо ќе ви биде, особено ако вашиот шеф е стаорец. Затоа, бидете паметни и решете го тоа што треба што е можно поскоро.

 

Тигар

 

(родени 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022 година)

 

Родените во овој знак, кои се на одредени позиции, мора да внимаваат кого ќе вработат за да не им оди во глава. Некои Тигри ќе добијат нереално добра понуда од странство. Совет е да бидете повеќе од внимателни бидејќи зад се се крие измама. Верувајте му на вашето искуство и не донесувајте избрзани одлуки за кои може горко да се каете. Не паѓајте на приказните и не паѓајте во стапицата само затоа што сè изгледа премногу добро. Ова важи и за вашиот љубовен живот и соништата за романтична врска, брак и деца кои ги „ткаете“ во главата со погрешна личност, особено ако се родени во знакот на Свињата или Змијата.

 

Зајак

 

(родени 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023)

 

Зајаците кои долго чекаат да се појави нивната сродна душа, конечно можат да здивнат бидејќи голема е веројатноста тоа да се случи во јуни. Имате кармичка врска со личност од минатиот живот и ќе ви биде јасно веднаш, веќе на првиот состанок. Некои од вас ќе ја запознаат својата судбоносна љубов на работа, тоа е некој сосема нов кој доаѓа во вашиот тим, или ќе влезе во вашата канцеларија како деловен партнер. Отворете ги очите широко. Зајаците кои се во врска која долго време ги гуши се решени конечно да стават точка на таа врска. Тоа е добра одлука бидејќи ви отвора сосема нови патишта.

 

Змеј

 

(родени 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012 година)

 

Време е да се справите со токсичните луѓе од вашата непосредна околина. Ова особено важи за Змејовите кои имаат проблем со еден или со двајцата родители. Не паѓајте на солзи и обидувајте се да ги натерате да се чувствуваат виновни, туку преземете целосна контрола над вашиот живот. Можеби нема да можете да го направите тоа веднаш и брзо, но подгответе го теренот и не се откажувајте од планот. Дури кога ќе се преселите од местото, ќе сфатите колку сте биле воздржани. Внимавајте кому му го давате срцето, не гледајте само дали некој е убав, бидејќи може да налетате на личност која е убава однадвор, но празна одвнатре и само сака да ве влече надолу со себе.

 

Змија

 

(родени 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013)

 

За родените во знакот на змија е сосема неважно кој е со нив, а кој против нив. Не е важно дали ќе те исфрлат или ќе ти ласкаат и ќе те убедат дека си полна со себе и дека треба да се симнеш од облаците на земјата. Не дозволувајте себичните луѓе да влијаат на вашата самодоверба, бидете вашиот најдобар пријател. Ако сте во врска со Свиња или сте заглавени во љубовен триаголник, бидете внимателни во постапките. Не дозволувајте вашиот моментален занес или подобро кажано слепило да ве оддалечи од вашата судбина.

 

Коњ

 

(родени 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014 година)

 

Коњите ги очекува најнеобичен месец, особено кога се во прашање финансиите и семејството. Вие сте во подем, на патот ви доаѓа големо богатство и нема причина да скршнете од вашиот пат. Внимавајте кому што кажувате, особено оние кои се претставуваат како ваши големи пријатели, а всушност се тука само за да ве искористат. Ова првенствено се однесува на љубовниот партнер и на оние припадници на знакот кои неодамна започнале романса. Партнерот ви угодува во се, но крие мрачна тајна бидејќи се што прави е да се труди да ви се приближи што е можно повеќе за да исцеди што повеќе пари од вас.

 

Коза

 

(родени 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015 година)

 

Козите во јуни треба повеќе да водат сметка за се што се случува на работното место. Бројните интриги можат лошо да влијаат на вашата позиција, ќе ве обвинат за тоа што всушност го прават. Ако сте сведоци на нечиј напредок поради тајна романса со шефот, тргнете се настрана и преправајте се дека ништо не гледате бидејќи шефот ќе може да го цени и награди. Сè на сè, внимавајте на сопствената работа и држете се настрана од канцелариски озборувања и измами бидејќи нема да заврши добро. Семејниот живот ви е одличен, можете да одите на кратко патување кое дополнително ќе ги зацврсти врските во семејството.

 

Мајмун

 

(родени 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016 година)

 

Јуни ќе биде добар месец за сите родени во знакот Мајмун. Брзањето што го фати на работа и напредокот во кариерата продолжува и овој месец. Добри се и односите кои ги имате со партнерот, како и со блиските членови на семејството како браќата и сестрите. Ќе има можност да прославиме заедно. Некои од вас спонтано ќе се одлучат да заминат на кратко патување со најдобрата другарка од детството и тоа ќе биде тотален хит. Конечно, ќе можете целосно да се опуштите, да се глупирате како деца и да уживате во дружењето како порано. Ова е токму она што долго време ви недостасува.

Петел

(родени 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017 година)

 

Во јуни ве очекува успешна „жетва“ и конечно ќе бидете наградени за трудот и трудот. Некои од вас кои размислуваат да се преселат во странство за да ја подобрат својата кариера или да најдат љубов треба да работат на таа идеја. Многу петли неодамна конечно излегоа од лоша врска која и онака не функционираше со години, но вие немавте сила да ја прекинете. Сè уште се прашувате дали ја направивте вистинската работа? Е. Новата самодоверба која ја имате е најголемата победа, но и почеток на уште една љубовна врска со многу подобра личност. Таа романса е нешто што ветува, затоа не сфаќајте ништо лесно, туку работете напорно за таа врска да функционира.

 

Куче

 

(родени 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018 година)

 

Пред вас е месец во кој нема да се случи ништо особено добро, но нема да се случи ништо лошо. Финансиската состојба ви е стабилна, партнерските односи се одлични, па немате причина за грижа. Време е да се опуштите и да уживате со вашите најблиски и времето поминато со семејството, бидејќи ништо нема да ја наруши хармонијата и хармонијата што сте успеале да ги создадете со голем труд. Внимавајте што јадете, а советот е да консумирате повеќе овошје, особено во сезоната, бидејќи тоа ќе биде добро за вашиот организам. Понекогаш е добро кога морето е мирно, кога нема бранови да го нарушат мирот, затоа уживајте во секој момент.

 

Свиња

 

(родени 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 година)

 

Јуни ќе биде стресен месец за родените во знакот на свиња. Ќе имате премногу обврски на работа и премалку време да постигнете се што сакате, што ќе ви донесе дополнителен товар и стрес. Време е да ги засукате ракавите, да се зафатите со работа и да завршите се што туркавте под тепих и одложувавте верувајќи дека имате доволно време. Ова особено се однесува на сите родени во знакот на прасето кои сакаат бонус или унапредување на работа. Вашите шефови се добро свесни за вашите можности, но се свесни и дека сте опуштени во претходниот период, па постојат сите шанси унапредувањето да ви испадне од раце.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.