Јули веќе се покажува како динамичен месец, кој како што предвидоа ѕвездиите – ни носи многу предизвици. Астролозите откриваат кои датуми ќе се најуспешни овој јули.

10 јули – Опозиција Меркур/Плутон

10 јули ќе биде ден на комуникација, флерт, романса, но и успешна креативна и деловна соработка. Луѓето ќе бидат многу продуктивни на овој ден и подготвени да започнат дијалог. Ова ќе биде совршен момент да склучите мир со луѓето со кои сте имале некакво недоразбирање.

11 јули – Меркур транзитира низ Лав

Транзитот на Меркур низ знакот Лав е многу поволен период за оние кои сакаат да потрошат дел од своите пари и време на забава и уживање. Покрај тоа, многумина од нас ќе имаат голема среќа на љубовен план, а ќе имаат и можност успешно да ги вложат своите пари – во недвижен имот, на пример.

20 јули – Опозиција Марс/Сатурн

На овој ден Марс и Сатурн ќе бидат во стабилен и поволен аспект. Тие ќе бидат на спротивните страни на Земјата, што ќе предизвика силен бран на позитивна енергија. Тоа ќе биде ден полн со мотивација, инспирација и позитивна енергија. Животот на повеќето луѓе ќе се промени на подобро, бидејќи нивната психичка состојба значително ќе се подобри.

22 јули – Опозиција Сонце/Плутон

Ова е многу интересен настан од гледна точка на астрологијата. Астролозите напоменуваат дека овој ден ќе помине во знак на позитивна енергија и добро расположение. Сонцето и Плутон ќе им помогнат на луѓето да се ослободат од незадоволството, депресивните мисли и сомнежите. Овој аспект поволно ќе влијае и врз самодовербата.

28 јули – Транзит на Меркур низ Девица

Транзитот на Меркур низ Девица ќе се одвива сè до 4 октомври. Ова ќе биде период исполнет со креативност и подлабока комуникација. Што се однесува до 28 јули, тоа ќе биде ден на нови можности. На овој ден ќе треба да вложите повеќе труд доколку сакате да стекнете нови знаења.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.