Ознака: астрологија
Астро 05.09.23 | 22:05

Три хороскопски знаци кои ќе „вријат од пари“ до крајот на септември

Летото полека си заминува, а септември е предвесник на новата сезона и на нови почетоци. Астролозите овој пат ни откриваат кои три знаци ќе имаат среќа со парите и ќе...

Астро 08.07.23 | 10:42

Овој понеделник и вторник и уште три други денови ќе се најсреќни во јули

Јули веќе се покажува како динамичен месец, кој како што предвидоа ѕвездиите – ни носи многу предизвици. Астролозите откриваат кои датуми ќе се најуспешни овој јули. 10...

Астро 28.05.23 | 15:43

Јуни е пред нас: Ова се среќните датуми кои ѕвездите ни носат во него

Јуни е моќен месец, во кој ќе има многу поповолни отколку неповолни денови, велат астролозите и откриваат кои денови во месецот можат да ни бидат најуспешни и зошто! 5...

Астро 01.04.23 | 11:23

Oва се трите датуми во април кои ни носат нова снага и убави промени

Астролозите ги издвоија трите најсреќни датуми за април 2023 година: 4 април – Датумот огледало Бројот 4 во нумерологијата претставува комбинација од 4 елементи – земја,...

Астро 19.03.23 | 18:18

Од утре почнува сезоната на Овните, еве што носи во 2023 година

Од утре, 20 март, почнува владеењето на Овенот кое ќе донесе неверојатно смели, живи и свежи енергии кои ќе направат да се чувствуваме како да се отвора сосема нов свет...

Астро 20.11.22 | 18:11

Нов период од 23 ноември: За некого финансиска добивка, а за друг бурна љубов

Младата месечина ќе се случи точно еден ден по почетокот на владеењето на Стрелец, на 23-ти ноември во 23 часот и 57 минути. Еве кому ќе донесе најмногу среќа… Овен Вашата...

Астро 15.10.22 | 20:10

За точно 10 дена следи последното помрачување за 2022, најмногу ќе влијае врз финансиите

Затемнувањето на Сонцето се смета за важен настан во астрологијата бидејќи носи важни промени. На 25 октомври нè очекува последното затемнување на Сонцето за 2022 година,...

Астро 07.04.22 | 10:47

Месечината влегува во Вага на 16 април, еве што ни носи тоа

Полната Месечина во знакот Вага ќе го достигне својот врв на 16 април околу 21 часот. Сепак, нејзината енергија ќе ја почувствуваме четири дена пред и четири дена по оваа...

Астро 02.03.22 | 09:38

Препуштете се: Ова е најсреќниот ден во 2022 година

На 2 март ќе се случи еден од ретките астролошки феномени оваа година – единствениот датум со млада Месечина во знакот Риби за оваа година. Според тоа, се работи за еден...

Македонија 14.12.21 | 10:52

Директорка од СДСМ прашува фејсбук-астролог дали ќе добие втор мандат

Директорката на ООУ „Аврам Писевски“ во Бардовци, поставена од СДСМ, Матилда Бајкова, на страница за астрологија на „Фејсбук“ прашува дали ќе добие втор мандат. При...

Астро 31.12.20 | 16:06

Три знаци ги следи среќа до 21 јануари, за време на владеењето на Јарецот

Владеењето на Јарецот трае од 21 декември до 20 јануари 2021 година, период во кој владеат засилени емоции, еуфорија и желба да ги прифатите и да ги почувствувате промените...

Астро 15.11.20 | 08:20

Еве како можете да си го уништите животот: Сè е запишано во месецот на раѓање

Астрологијата вели дека на секоја личност и е запишано во ѕвездите на кој начин ќе го уништи сопствениот живот, а тоа зависи од месецот на раѓање! Јануари Дозволувате...

Астро 15.08.20 | 23:27

Дневен хороскоп за недела

ОВЕН Се потпирате на вашите соработници во кои имате доверба. Но би требало да поводите сметка околу вашата доверба и да не верувате баш на сите. Може да очекувате промени...

Астро 09.05.20 | 14:52

Mај носи голема лекција за секој од хороскопските знаци

Мај е убав месец, впрочем и еден од најубавите пролетни месеци. Сепак, ситуацијата со кризата принудува голем дел од нас да поминеме повеќе време во својот дом, а и да...

Астро 07.03.20 | 13:16

Март за четири хороскопски знаци ќе биде месец на романтика

Кога Венера, планетата на љубовта, убавината и задоволството, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување во областа на љубовта… Денот...

Астро 07.02.20 | 11:33

Од вечерва до недела февруарска полна месечина, чувајте се од неверство

Супермесечината ќе се појави на небото овој викенд со најголема видливост на 9 февруари во раните утрински часови. Месечината ја добила придавката снежна по месецот...