ОВЕН
Оваа работна недела може да донесе помали падови на деловниот план. Можни се проблеми во комуникацијата со соработниците. Ако некако успеете што помалку да анализирате, тогаш имате реални шанси да го дочекате крајот на денот барем со позитивна љубовна нула.

БИК
Солиден работен ден за Биковите успешно да ги средат отворените професионални обврски и да направат подобар и попрецизен план за деловните чекори што ги очекуваат во наредниот период. Што се однесува до љубовните врски, астролошките аспекти најавуваат многу промени во вашиот емотивен живот. Направете ги позитивни тие промени и ќе видите дека наскоро ќе ви се придружи и саканата личност.

БЛИЗНАЦИ
Повеќето типични претставници на овој знак денеска ќе имаат добра астролошка клима за воспоставување нови деловни контакти, но не брзајте со реализацијата. Време е да решите важни прашања, време е врската да ја ставите на поинаква, постабилна и позитивна основа.

РАК
Неочекувано може да добиете нова деловна понуда. Вреди да се размислува на таа тема. Одличен ден за опуштање и уживање во вниманието и топлината на емоциите на вашата сакана личност. Се подразбира дека не треба да бидете себични и треба да возвраќате барем на сличен начин.

ЛАВ
Луѓето родени во знакот Лав денес би можеле да се истакнат професионално доколку се фокусираат на една, најважна работна обврска. Претставниците на овој знак ќе имаат многу добар ден за флертување и шармирање на широк фронт. Сепак, обрнете внимание на многу необична личност која може одеднаш да се појави.

ДЕВИЦА
Овој работен ден повеќето родени во знакот Девица треба да направат пауза, а многумина ќе остварат контакт со сосема нови колеги. Ова би можел да биде добар ден во љубовната сфера, доколку сте се договориле со себе и сте собрале храброст да покажете некоја конкретна иницијатива кон саканата личност.

ВАГА
Вагите може да се соочат со зголемен обем на работа во текот на овој ден, но нема причина за грижа, ќе успеете да завршите сѐ на време. Важно е да не го изгубите трпението доколку не е сѐ под ваша контрола, логично е нешто да зависи и од другата страна.

СКОРПИЈА
Нема промени во вашиот професионален план во однос на претходниот ден. Ви претстои многу работа, а некои обврски буквално ќе се појават кога најмалку очекувате и нема да бидете во најдобра работна форма. Еве добар ден да посветите малку повеќе внимание и време на саканата личност и да ѝ приредите убаво изненадување.

СТРЕЛЕЦ
Ги постигнувате речиси сите ваши професионални цели, но по која цена? Можно е ненадејно да најдете „скратен пат“. Имате солидна шанса на убав начин да ги надминете сите недоразбирања. Ќе сфатите дека тоа всушност биле непотребни ситници.

ЈАРЕЦ
Погрижете се да не пропуштите некои важни детали, па проверете ги сите информации неколку пати. Оние кои се слободни и желни за акција на љубовно поле денеска ќе имаат поволна клима да се покажат и да направат нешто конкретно. Работите ќе се одвиваат со голема брзина, затоа подгответе се брзо да реагирате.

ВОДОЛИЈА
Голема е веројатноста крајот на работниот ден да го дочекате позитивно расположени, најмногу поради тоа што успешно сте решиле непријатна и комплицирана ситуација. Обидете се да поминете опуштен ден со партнерот на убаво место.

РИБИ
Важно е да бидете пореални кога поставувате деловни цели. Денес во тоа може да ви помогне некој кој е поискусен и подготвен да ви помогне. Обидете се да ја намалите нервозата и не истурајте го потенцијалното незадоволство на другата страна, така само ќе внесете дистанца во вашата врска.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.