Неколку хороскопски знаци растат како мамини синови и речиси не можат да донесат одлуки без да разговараат со своите мајки. Тие обично повеќе се потпираат на мајката отколку на нивниот татко или браќата и сестрите.

Нивните партнерки можат да забележат дека на таква личност едноставно ѝ недостига „’рбет“ во животот.

Девица

Ако се омажите за некој со хороскопски знак Девица, веројатно ќе видите дека секоја одлука која ја носи вашиот сопруг ја вклучува и неговата мајка. Ништо во неговиот живот не може да се случи без нејзино знаење или одобрение. Тие не гледаат ништо нефункционално во тоа, а секој што мисли дека мајката е проблемот ќе го заработи гневот на огорчената Девица.

Скорпија

Иако повеќето Скорпии се независни, тие имаат силна мајчинска фигура во нивните животи. Нивната мајка е многу важна и за нив секогаш е во право. Скорпиите постојано ја споредуваат партнерката со својата мајка бидејќи очекуваат таа да се однесува како мајка.

Бик

Секој Бик има тенденција да ја обожава својата мајка како да е херој. Кога е таа присутна, тој ѝ дозволува да се однесува со него како да е бебе и да го разгали. Тој е навикнат да биде по негово затоа што мајка му претерано го разгалува. Никогаш не може да ѝ се спротивстави, без разлика колку години има.

Рак

Мажот Рак редовно разговара со својата мајка дури и повеќе отколку со сопругата. Тие постојано пишуваат пораки ако не зборуваат на телефон. Неговата мајка знае премногу информации за работниот живот и врската на својот син. Таа нуди мудри совети и добро ја познава неговата сопруга или девојка, а Ракот не би сакал да биде поинаку.

Многу од овие ѕвездени знаци доживуваат неуспешни врски бидејќи нивниот љубовен живот нема многу простор да се развива под строгиот надзор на нивните мајки. Сепак, овие мажи неретко остануваат мамини синови за цел живот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.