Од ЕВН Македонија АД известуваат декапоради технички зафати во мрежата в понеделник без електрична енергија ќе останат следните корисници:

– во време од 08.00 – 15.00 часот дел од ул. Благоја Мучето (о. Аеродром);
– од 08.25 – 15.00 часот дел од ул. Христо Татарчев бр. 22 (о. Кисела Вода) и
– од 09.00 – 14.00 часот дел од с. Волково кај црквата (о. Ѓорче Петров).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.