Победничката на претседателските избори и идна мајка на нацијата Гордана Силјановска Давкова вечерва откри дека нејзиниот противкандидат Стево Пендаровски и ѕвонел.

Како што вели, таа го заборавила својот телефон дома..

„Со што ја заслужив оваа чест? Немав многу време да го следам говорот на господинот Стево Пендаровски, но фатив неколку инсерти. Рекол дека ми ѕвонел на телефон за да ми честита, ама за жал, сум го заборавила телефонот дома“, рече Сиљановска ДавковаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.