Македонските танцувачи во хип-хоп од студиото „Брејк е лег“ освоија второ место на натрпевар  во танци во Чачак, Србија на кој учестуваа тимови од Југоистична Европа.

Талентираните дечиња од Карпош  на својот прв настап го освоија одличното второ место во категоријата ХипХоп Формации. Кореографијата е на Ања Симоноска.

Овие танцувачки на модерен танц се вистински репрезенти на државата и детски амбасадори.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.