Ознака: без струја
Сервиси 15.09.20 | 09:51

Без струја делови на Центар, Ѓорче Петров и Карпош

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без електрична енергија ќе останат делови на Центар, Ѓорче Петров и Карпош. Во периодот од 8.30 до 14 часот, без струја ќе бидат корисниците...

Сервиси 25.08.20 | 10:00

Делови од општина Сарај утре без струја

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без струја ќе останат: Во периодот од 10.00 до 12.00 часот, дел од корисниците од селата Љубин и Кондово, како и објектите на Даути...

Сервиси 19.08.20 | 08:45

Без струја утре делови од Кисела Вода, Аеродром и Ѓорче Петров

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без струја ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода, Аеродром и Ѓорче Петров, соопштуваат...

Сервиси 10.08.20 | 15:53

Без струја утре дел од Кисела Вода и Сарај

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода и Сарај, соопштуваат од...

Сервиси 21.07.20 | 23:58

Неколку скопски улици утре без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат неколку улици од општините Сарај, Крапош и Центар. Како што известуваат...

Сервиси 08.06.20 | 09:52

Без струја утре корисници од Љубин и Радишани

Без струја утре од девет до 14 часот ќе бидат корисниците од село Љубин и ЕДО ТВ во Општина Сарај, а од девет до 15 часот од ул. „30“ во населбата Радишани во Општина Бутел,...

Сервиси 14.05.20 | 09:40

Голем дел од Скопје утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека за ден 15.05.2020 год. (петок) планирани се повеќе технички зафати во електро-системот во градот Скопје. – од 07:50 до 15:30 часот,...

Сервиси 12.05.20 | 23:50

Неколку скопски улици утре без струја

Поради планирани технички зафати во електро-системот утре без струја ќе бидат делови од Гази Баба, Ѓорче Петров, Центар и Карпош. Во периодот од 08:30 до 10:30 часот прекин...

Сервиси 06.05.20 | 10:05

Повеќе делови на Скопје утре без струја

Од ЕВН Македонија АД добиено е известување дека утре без електрична енергија ќе останат – во периодот од 08.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. „Гемиџиска“ бр.139, 141 и 143...

Сервиси 05.03.20 | 23:37

Делови на Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без електрична енергија ќе останат: – во периодот од 08.30 до 10.30 часот, корисниците од улиците „Роберт Кох“ бр.1, „Драгиша...

Сервиси 28.02.20 | 15:11

Гевгелија и поширокиот регион утре од 5 до 10 часот без струја

Од 5 до 10 часот утре е планиран прекин во снабдувањето со електрична енергија на територијата на Општина Гевгелија и поширокиот регион, соопшти „Електродистрибуција“. Прекиот...

Сервиси 25.02.20 | 08:35

Без струја утре делови од Сарај, Ѓорче Петров, Карпош и Гази Баба

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без струја ќе бидат делови од општините Сарај, Ѓорче Петров, Карпош и Гази Баба. Според информациите од...

Сервиси 17.02.20 | 10:45

Дел од Гевгелија 7 часа ќе остане без струја

Корисничко – енергетскиот центар на ЕВН од Гевгелија, утрово потврди дека поради неопходни работи за осовременување на електро мрежата, денеска од 10 до 17 часот без...

Сервиси 24.01.20 | 23:33

Дел од Капиштец утре без струја

Дел од корисниците од улицата „Јуриј Гагарин“ во Општина Карпош утре од 11:00 до 14:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Како што информира Регионалниот...

Сервиси 23.01.20 | 23:57

Утре без струја делови од Карпош и Шуто Оризари

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре (петок) без електрична енергија ќе останат: -од 12:00 – 14:00 часот корисниците на дел од ул.Виетнамска (општина Ш.Оризари); – од...

Скопје 19.01.20 | 23:36

Без струја утре дел од Драчево и Ѓорче Петров

Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа утре во одредени временски интервали без струја ќе останат дел од жителите во Драчево и Ѓорче Петров. Од 08:30...

Сервиси 09.01.20 | 23:59

Без струја утре дел од корисниците на Радишани и Ѓорче Петров

ЕВН информира дека утре од 08:15 до 14:00 часот, поради технички зафат во електросистемот на Град Скопје, без електрична енергија ќе бидат корисниците од делот околу гробиштата...

Економија 05.12.19 | 21:15

Четири дена нема струја на -2, а на -20 да испоцркаме?

Дел од општините Центар и Карпош четири дена остануваат во дел од денот без струја. Од компанијата ЕВН објаснуваа дека два дена по ред има краток прекин во снабдувањето...

Скопје 03.12.19 | 20:29

Дефект на трафостаница причина за прекинот на струја во повеќе скопски населби

Скопските населби Карпош, Тафталиџе, Капиштец, и дел од Центар денеска во неколку наврати немаа струја, а ова се случуваше и во текот на вчерашниот ден. Од ЕВН објаснуваат...

Скопје 03.12.19 | 17:49

Нема струја од „Рузвелтова“ кон Карпош

Целосен мрак од „Рузвелтова“ кон Карпош, реагираат читтели на Република. Според нивните изјави струја немаат ниту станбените објакти, ниту улиците, а на агрегатори...