Според добиеното известување од ЕВН Македонија АД, Регионалниот центар за управување со кризи-Град Скопје, ги известува граѓаните дека, поради планирани технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, утре (четврток), без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:30 до 14:00 часот, дел од корисниците на ул.Максим Горки, реон Дом на градежници (општина Центар).

– во периодот од 09:00 до 14:00 часот, поголемиот дел од потрошувачите на ул.Ринхини (општина Ѓорче Петров)

– во периодот од 09:00 до 10:30 часот, корисниците од с.Визбегово, дел од с.Мирковци, Бразда, Глуво, Чардак, Оризари (општините Бутел, Шуто Оризари и Чучер Сандево)

– во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од ул.Кавалска (општина Кисела Вода)

– во периодот од 09:00 до 12:00 часот, корисниците на пат за Долно Лисиче, од Кодакопласт, кон Паци Петрол до реката, од Св.Петар и Павле по патот кон Долно Лисиче (Аеродром)

– во периодот од 09:00 до 10:00 часот, корисниците од дел од ул. 4031, село Марино (општина Илинден)

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на дел од бул.Борис Трајковски (од Техноскоп до кружниот тек пред Драчево, општина Кисела Вода)

– во периодот од 10:30 до 12:00 часот, корисниците од с.Сандево, Бањане, Горњане, Дел од с.Мирковци (општина Чучер Сандево)

– во периодот од 13:00 до 15:00 часот, дел од корисниците на ул. Исаија Мажовски и Воин Драшкоци (општина Ѓорче Петров).

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.