За крајот на работната недела Општина Аеродром споделува дел од проектите кои успешно ги сработиле во изминатиот период:

✅ Чистење на трговскиот центар во населба Лисиче
✅ Акција за расчистување на хаварисани возила
✅ Обновени веќе постоечките столпчиња покрај булеварите и поставување нови
✅ Почеток на имплементација на проектот ,,Смарт Аеродром” – дигитализација на општинските услуги
✅ Бележење на пешачките премини за поголема безбедност во сообраќајот
✅ Отстранета дивопоставена ограда на ,,последна 5-ка” зад која се создаде голема депонија и чистење на просторот
✅ Нова пешачка патека во Ново Лисиче

Промените се случуваат и затоа работиме неуморно и секојдневно за жителите на Општина Аеродром, вели градоначалникот Тимчо Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.