Ознака: Тимчо Муцунски
Македонија 04.05.23 | 19:51

Муцунски: Шест години имаме изопачено функционирање проследено со неуспеси и порази во полето на надворешната политика

„Секаде имаме неуспеси, никаде немаме резултати а веројатно најголемите неуспеси и порази во последните шест години се во полето на надворешната политика со обиди...

Скопје 28.04.23 | 11:52

Муцунски: По 10 години Лисиче добива нов мултифунционален спортско-рекреативен комплекс, инвестиција целосно обезбедена од општина Аеродром

Денес почнуваме со градежните работи за изградба на нов мултифункционален комплекс во Лисиче. Во овој дел од општина Аеродром повеќе од 10 години немало ваков тип на...

Македонија 26.04.23 | 23:11

Се очекува договорот со Бехтел и Енка да не чини минимум 25 милиони евра по километар, а можеби и повеќе

ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија кога беше на власт последните години беше партијата која што всушност го отвори процесот на поголеми и покрупни капитални инвестиции...

Македонија 26.04.23 | 22:58

Муцунски: Владата како со прифаќањето на францускиот предлог така и со договорот со Бехтел и Енка презема обврски кои не зависат од нејзе

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во емисијата „Интервју во Шења“ на ТВ Шења зборувајќи за уставните измени, истакна дека Владата и овој...

Скопје 25.04.23 | 14:37

Муцунски: Се радувам што пролетта во Аеродром, новите инвестиции и активности, носат поубав изглед

Утрово имав можност да прошетам низ Стар Аеродром, на неколку нови, зелени локации каде со инвестиции и проекти го унапредуваме урбаното живеење, инвестираме во поубава...

Скопје 12.04.23 | 13:06

Муцунски: Почнуваме со изградба на паркот „Радост“

Општина Аеродром денеска почна со подготвителни активности за изградба на нов парк „Радост“, од околу 6 000 метри квадратни, едно од ветувањата на градоначалникот Тимчо...

Македонија 02.04.23 | 13:45

Mуцунски: Извештаите на сите меѓународни институции покажуваат дека минатата била година на неуспеси, без реформи и на висока корупција

Сите овие извештаи кои што излегуваат, без разлика дали се од влади, дали се од меѓународни организации, дали се од меѓународни невладини организации, гледаме во нив...

Македонија 30.03.23 | 17:31

Дали министрите на ДУИ и на СДСМ ќе се откажат од зголемувањето на платите што ги „почасти“ Уставниот суд?

Уставниот суд и во скратен состав работи во корист на министрите и функционерите. Судот кој треба да го штити Уставот и граѓаните повторно се стави на оние кои народски...

Скопје 30.03.23 | 13:58

Муцунски: Зголемувањето на платата целосно ќе го донирам во хуманитарни цели и за семејствата на уставобранителите

​Градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски, на својот Фејсбук профил објави дека според последната одлука на Уставниот суд, сите носители на јавни функции...

Македонија 29.03.23 | 08:45

Муцунски: Антиевропскиот фронт на Ахмети и Ковачевски ја остави државата без учебници, лекови и реформи

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ за кој...

Македонија 29.03.23 | 07:58

Муцунски: Во работните групи нема да учествуваме, уставни измени нема да има

Уставни измени под вакви услови во мандатот на ова собрание нема да се случат и граѓаните кои со огромна бројка го поддржуваат таквиот став, воопшто нема потреба да...

Скопје 26.03.23 | 17:10

Муцунски: Граѓаните добиваат нов и реконструиран булевар

Наскоро треба да финализира една важна инвестиција во Аеродром која се одвива повеќе од две години. Градоначалникот Муцунски на својата фејсбук страна објави дека...

Скопје 20.03.23 | 12:03

Муцунски на Денот на среќата: Во свет полн со грижи и препреки продолжуваме да создаваме услови за посреќен живот на дечињата

Светот денес го одбележува Денот на среќата. По тој повод градоначалникот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски присуствуваше на настан организиран во детската градинка...

Скопје 17.03.23 | 11:50

Муцунски за приведениот наставник во „Александар Македонски“: Обврска на институциите е да обезбедат квалитетен образовен процес, неопходно е случајот да биде целосно расчистен

Градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски се огласи по повод информациите дека учителка е уапсена во акција на МВР за дрога. Според неговите информации станува...

Македонија 09.03.23 | 19:57

Муцунски: Следната Влада ќе ја формира ВМРО-ДПМНЕ, ние сме подготвени за избори уште утре

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија потенцираше дека на следните парламентарни избори ВМРО-ДПМНЕ...

Скопје 09.03.23 | 19:30

Муцунски: Мој приоритет е да се реализира целосната програма, а како Општина се надоместуваат недостатоците кои што Арсовска не ги решава

Дефинитивно е предизвик да се управува една од најголемите општини во Република Македонија во времиња кои се турбулентни, специфични заради начинот на кој што сите...

Скопје 07.03.23 | 23:43

Сите ние сме различни, но споделуваме заедничка цел – подобра иднина за нас и нашите деца

Денес во основното училиште „Лазо Ангеловски” се одржа првиот од низата форум кои општината Аеродром ги организира со финансиска поддршка и партнерство на Швајцарската...

Скопје 02.03.23 | 12:41

На локација на која беа предвидени згради, почнува изградбата на нов парк во Аеродром

  Парцелите предвидени за изградба на станбени и деловни објекти Општина Аеродром ги пренамени во места за паркови и зелени површини. Минатата година, најавивме,...

Скопје 27.02.23 | 12:08

Муцунски: Инфраструктурните проекти кои ги реализираме сериозно го менуваат изгледот на Аеродром

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски, утрово изврши увид на градежните работи на сообраќајниците во населбата Лисиче, каде активно се работи на реконструкција...

Скопје 19.02.23 | 11:45

По инцидентот со уличните кучиња, Муцунски бара: Градот Скопје итно да преземе мерки за соодветно решавање на овој проблем

Градот Скопје и градското претпријатие „Лајка“ немаат стратегија за справување со уличните кучиња, за што говори и последното видео кое во текот на вчерашниот ден...